В Україні хочуть ввести новий штраф для пішоходів

Без рубрики

У Верховній Раді України хочуть запровадити новий штраф для пішоходів з дітьми. Однак відповідальність вони можуть отримати лише в тому випадку, якщо порушення створило аварійну ситуацію. Про це йдеться у законопроекті № 9289. Так, депутат Верховної Ради від фракції “Слуга народу” Володимир Крейденко пропонує парламенту посилити відповідальність пішоходів із дітьми за порушення ПДР.

Зокрема, документом пропонується покарання пішоходів-порушників правил дорожнього руху з дітьми (до 16 років) штрафом розміром 850 гривень (50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або громадськими роботами терміном від двадцяти до сорока годин.

При цьому в пояснювальній записці йдеться про те, що ухвалення законопроекту забезпечить поступову зміну культури дорожнього руху в державі шляхом виховання свідомого ставлення учасників дорожнього руху до ПДР.

Які порушення ПДР трапляються найчастіше

  • Найчастіше водії порушують швидкісний режим, не дотримуються вимог дорожніх знаків та розміток, ігнорують надання переваги пішоходам на нерегульованому переході. За це у 2022 році було винесено 957 тис. 481 постанову. Передбачений штраф – 340 грн.
  • На другому місці по “популярності” – штрафи за технічні несправності, адже водії частенько їздять на автівках, які заборонено експлуатувати. Передбачений штраф – також 340 грн.
  • У 2023 році почастішали штрафи за тріщини на вітровому склі – постанову виносять на підставі частини 1 статті 121 КУпАП – керування транспортним засобом, що має технічні несправності, з якими його експлуатація забороняється. Передбачений штраф – ті самі 340 грн (20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). При повторному протягом року аналогічному порушенні окрім штрафу 850-1 700 грн також передбачене позбавлення права керування на строк від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб.

Джерело: “Хвиля”, progroshi.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.