В Україні готуються відбирати зразки ДНК у мобілізованих захисників і правоохоронців

Без рубрики

Вiйськовослужбовцi в Українi перед вiдправкою на фронт будуть зобов’язанi сдавати зразки ДНК. Про це заявила вiце-, мiнiстр з питань реiнтеграцiї тимчасово окупованих територiй України Iрина Верещук, повiдомляє Урядовий портал. Пiд головуванням вiцепрем’єр-мiнiстра Iрини Верещук вiдбулася нарада з регiональними координаторами Офiсу Уповноваженого зi зниклих безвiсти. Одне з надважливих питань, яке було розглянуто, – це попереднiй вiдбiр генетичного ДНК-матерiалу у вiйськових, якi йдуть на службу до ЗСУ, i правоохоронцiв.

Законодавством передбачено обов’язкове вiдiбрання бiологiчного матерiалу у вiйськовослужбовцiв, а також членiв добровольчих формувань територiальних громад. На виконання вiдповiдного закону вже розроблено порядок вiдiбрання зразкiв геномної iнформацiї людини. Документ наразi погоджується центральними органами виконавчої влади. Згiдно з цим порядком ДНК людини буде оцифровуватися та зберiгатися в особовiй справi вiйськового. Нинi вже закуплено вiдповiдне обладнання для вiдбору, оцифровування й зберiгання ДНК-зразкiв.

«Безперечно, пiд час вiйни це надважливо. Генетичний матерiал усiх наших захисникiв повинен зберiгатися в єдинiй базi генетичних ознак. Саме завдяки наявностi генетичних зразкiв буде спрощено процес iдентифiкацiї. Сподiваюся, що вiдповiднi органи прискорять процес запуску цiєї процедури», – наголосила Iрина Верещук.

ДНК-експертиза проводиться для пошуку рідних, які зникли безвісти та ідентифікації загиблих під час війни. Про це пише пресслужба Міністерства охорони здоровʼя. Повідомляється, що в Україні не можна провести ДНК-експертизу для пошуку загиблих за власним бажанням. Для цього необхідно спочатку звернутись за місцем свого проживання у відділ поліції із заявою про зникнення або пошук кровних родичів. Зазначається, що слідчий має винести постанову про відбір зразків біоматеріалу та призначення експертизи для виділення ДНК-профілю.

«Зразки біоматеріалу можуть відібрати безпосередньо у відділеннях судово-медичної лабораторії за дорученням процесуально уповноваженої особи, тобто слідчого, або за дорученням суду», – поясними у МОЗ.

В Україні зразки ДНК можуть відбиратися лише у кровних родичів зниклої людини – батьків або дітей. Щоб здати біологічні зразки, родичам слід мати паспорт, для дитини – свідоцтво про народження.

«Зазвичай відбирають зразки крові, слини та епітелій з ротової порожнини. Особливої підготовки для забору не потрібно», – йдеться у повідомленні.

Фото: ілюстративне.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.