В Україні чоловікам-військовослужбовцям надаватимуть відпустку по догляду за дитиною

Без рубрики

Проект Закону розроблено з метою забезпечення рівних можливостей військовослужбовців — матері та батька на догляд за дитиною та поєднання військової служби із сімейними обов’язками; усунення законодавчих прогалин, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною; створення передумов для посилення ролі батька у процесі виховання дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні.

Для цього пропонується внести зміну до пункту 19 статті 101 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», якою передбачити можливість надання відпусток для догляду за дитиною не лише жінкам, а й чоловікам, у разі якщо вони є військовослужбовцями, на рівних умовах у мирний час та в особливий період чи в умовах воєнного стану.

У пояснювальній записці до законопроекту автори наголошують: хоча національне законодавство й декларує рівні права для жінок та чоловіків у всіх сферах суспільного життя, проте під час реалізації своїх прав громадяни зіштовхуються із системною нерівністю. Зокрема, це стосується трудових відносин у частині поєднання професійної діяльності із сімейними обов’язками та вихованням дітей. 

«Більшість країн НАТО надають відпустку для догляду за дитиною військовослужбовцям-чоловікам на однакових умовах із жінками, до того ж із можливістю використовувати її частинами батьку та матері по черзі (наприклад, Австралія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Канада, Хорватія, Німеччина, Греція, Угорщина, Литва, Сербія, Словаччина, Словенія, Іспанія тощо)», – йдеться у пояснювальній записці.

Джерело: yaizakon.com.ua.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.