В Раді пропонують комунальникам та ОСББ дозволити вручати повістки

Без рубрики

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9566, яким пропонують внести зміни до Закону “Про мобілізацію” щодо розширення можливостей мобілізовувати громадян у військові підрозділи, а також для виконання робіт, що мають оборонний характер та забезпечують функціонування національної економіки в умовах воєнного стану.  У тексті законопроєкту також передбачено, що комунальники та власники будинків можуть отримати право на вручення повісток військовозобов’язаним громадянам України.  Ініціатором законопроєкту є народний депутат від “Слуги Народу” Георгій Мазурашу.

Які зміни пропонуються: 

  • комунальники та власники будинків можуть отримати право на вручення повістки військовозобов’язаним громадянам. Це буде закріплено на законодавчому рівні;
  • також комунальники та власники будинків зможуть збирати інформацію про потенційних військовозобов’язаних громадян і сприяти після цього їхньому візиту до ТЦК та СП.

“Спроби примусом і погрозами мобілізувати громадян на військову службу негативно позначається на економіці, призводить до непотрібного соціального напруження, а також створює приємне для ворогів враження, нібито в Україні бракує сміливих патріотів, готових захищати Батьківщину зі зброєю в рукахʼ”, – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Законопроєкт подано на розгляд Верховної Ради, для затвердження його мають ухвалити голосуванням депутатів. Законопроєктом №9566 також пропонується мобілізувати лише “вмотивованих патріотів”, а громадян, які не хочуть воювати, залучати до роботи на економіку. В разі ухвалення документа військовозобов’язані зможуть писати відмову від мобілізації з особистих або релігійних переконань. В іншому разі вони будуть призвані на військову службу в загальному порядку.

З громадянами, які подали письмову заяву про відмову від мобілізації з особистих або релігійних підстав та які готові бути залученими до виконання робіт, будуть укладати відповідні робочі контракти з оплатою не менше розміру мінімальної заробітної плати на підприємствах оборонного призначення або інших секторів економіки за місцем проживання (або в інших регіонах за письмовою згодою).

Крім того, проєктом закону запроваджуються повноваження Національної поліції доправляти порушників правил військового обліку, а також законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію до ТЦК. У такому разі ТЦК має подати до поліції відповідне звернення, а вже далі поліція має доправити такого порушника до ТЦК.

Джерело: ТСН.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

3 thoughts on “В Раді пропонують комунальникам та ОСББ дозволити вручати повістки

  1. Тобто невмотивовані понаобирали ВИРОДКІВ до влади,наробили шкоди і продовжують то їх зберігати.А безцінний скарб України на війну.Ні,хто зробив шкоду той і мандрує зустрічати путіна.Релігія дозволяє вбивати ВОРОГА.Вона благословляє на цю святу справу.

    1. Тобто Рада з ОСББ пропонує штампувати Павликів Морозових.Ми в школі вчили що це негативний герой. То як , зараз негативні герої стають позитивними? Так можна і шизофренію отримати.

  2. У нас есть совладельцы дома, наверно соседи друг-другу повесточки носить будут или один подъезд дргугому.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.