Українські пенсіонери можуть отримати 100% пільги на оплату комуналки

Без рубрики

В Україні певні категорії пенсіонерів мають право на пільги на житлово-комунальні послуги у 2023 році. Фінансова допомога полягає у 100% компенсації оплати цих послуг та купівлі палива на опалювальний сезон. Перелік пільг щодо оплати житлово-комунальних послуг, що надаються з урахуванням доходів, затверджено Постановою № 389 українського уряду. Отримати такі пільги можна 2023 року, якщо середній дохід сім’ї на людину не перевищує 3 760 гривень. Допомога надається на рік із місяця, коли таке право виникає. Про це вкотре нагадали в пресслужбі ПФУ.

До таких пільг належать, зокрема, пільги з оплати:

1. житла (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), управління багатоквартирним будинком;

2. комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, тепло- та електропостачання, природний газ (в тому числі транспортування, розподіл та постачання), централізоване опалення, вивезення побутових відходів);

3. палива та скрапленого газу.

Зокрема, для певних категорій пенсіонерів розмір допомоги становить 100% для оплати житлово-комунальних послуг та купівлі палива:

  • дров чи брикетів;
  • рідкого побутового палива;
  • скрапленого газу.

У тому випадку, якщо дохід сім’ї пільговика вищий за те, що дає право на пільгу, то можна звернутися за призначенням житлової субсидії. Отримати такі пільги можуть українці, які:

  • мають особливі заслуги перед Батьківщиною та їх члени сімей;
  • проживають у селах та працюють або раніше працювали в музеях, установах культури та освіти.

Також така пільга надається пенсіонерам, які проживають у сільській місцевості, та працювали: педагогами, медиками, фармацевтами, бібліотекарями, спеціалістами із захисту рослин.

Для того, щоб отримати допомогу, особам із відповідних категорій потрібно подати заявку. Зробити це можна кількома способами:

  • через офіційний портал “Дія”. Для цього пройти авторизацію, зайти до розділу про пільгову фінансову підтримку пенсіонерів на оплату комуналки та виконати зазначені дії.
  • за допомогою мобільного додатка ПФУ (завантажити для айфона або андроїда). Тут знадобиться пройти реєстрацію по телефону, зайти у відповідний розділ і далі слідувати покроковій інструкції.

Особисто звернутися до територіального відділення ПФУ. Список сервісних центрів ГУ ПФУ можна знайти за цим посиланням. Відповіді на додаткові запитання можна отримати, зателефонувавши на безкоштовну гарячу лінію за номером 0800 50 37 53.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.