Ухилянти від мобілізації не зможуть їздити на авто: новий законопроєкт уряду

Без рубрики

В новому законопроєкті більш чітко виписано, як саме громадянин буде позбавлений прав керувати автомобілем та про блокування коштів на його рахунках. Новий законопроєкт уряду про мобілізацію, поданий у Верховну Раду 30 січня 2024 року, більш детально розписує, як держава буде обмежувати права тих, хто за повісткою не з’явився у ТЦК.

Серед них – і право водіння транспортними засобами. Зокрема, якщо військовозобов’язаний на вимогу ТЦК (після отримання повістки) не з’явився до військкомату, через 15 днів після вказаної у повістці дати керівник ТЦК виписує новий документ – вимогу про виконання обов’язку військовозобов’язаного. Вона надсилається електронним чи поштовим способом у 5-денний термін. Після того, як ця вимога доставлена до громадянина, але він знову не з’явився у ТЦК, йому надається ще 10 днів для явки.

Тоді ТЦК подає справу до суду, який приймає такі методи впливу на порушника законодавства:

  • тимчасово обмежує його у праві виїзду за межі України;
  • тимчасово обмежує його у праві керування транспортними засобами;
  • накладає арешт на кошти та інші цінності такого громадянина, що знаходяться на рахунках та на зберіганні у банках чи інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг, або на електронні гроші, що зберігаються на електронних гаманцях в емітентах електронних грошей, на рахунках у цінних паперах у депозитарних установах.

Ці засоби впливу діють до моменту виконання зобов’язань за такою вимогою, тобто явку в ТЦК. Коли він з’являється за вимогою, керівник ТЦК надсилає до виконавчої служби відповідний лист.

На практиці це може відбуватися так. Суд надсилає своє рішення до МВС та виконавчої служби. МВС в базі даних призупиняє дію водійського посвідчення, а виконавча служба займається блокуванням рахунків. Якщо водія зупиняє поліція та перевіряє його за базою даних, вона отримує інформацію про позбавлення права керування.

В новому законопроєкті також прописано, що документ про військову службу громадянин має пред’являти не лише працівникам ТЦК, але й поліцейським та прикордонникам. Також без військового квитка не зроблять закордонний паспорт. Тому при виявленні ухилянта поліцейські можуть затримати людину для уточнення її військового статусу і навіть доставити в ТЦК.

Наразі законопроект №10449 перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Він має дати свій висновок цьому документу. Можливо, народні депутати знову запропонують внести зміни до цього проекту закону.

Джерело: avtodream.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.