В Южненській ОТГ готуються перейменувати дві вулиці, для цього проведуть консультацію з громадськістю

Городская хроника

Вулиці Першотравневу та Радянську в селищі Нові Біляри планують перейменувати, оскільки, на думку експертів, вони підпадають під декомунізацію. Це питання обговорили на комісії в міськраді 1 лютого. Керуючий справами міськвиконкому Владислав Терещенко озвучив, що Южненська міськрада отримала лист від Одеської районної адміністрації з висновками експертної комісії Українського інституту національної пам’яті, в якому зокрема йдеться про те, що назви населених пунктів та інших об’єктів топонімії, в яких відображена ідеологема «1 травня» – є такими, що пов’язані з реалізацією російської імперської політики, тому підлягають перейменуванню.

Владислав Терещенко: «Також надійшов лист від начальника управління архітектури та містобудування Сергія Оришаки про те, що в Нових Білярах була виявлена вулиця Радянська, яка теж підпадає під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», тому повинна бути перейменована. Таким чином, наразі в Нових Білярах є дві вулиці, назви яких потрібно змінити. Ми маємо розпочати консультації з громадськістю, які, згідно з законодавством, будуть тривати до 30 днів. Право надати свої пропозиції мають жителі вазаного селища. Ініціатива людей має бути оформлена належним чином в листі та надіслана в міськраду. Розгляд пропозицій буде здійснювати наша профільна комісія. Після збору всіх пропозицій ми повинні будемо провести засідання та розглянути їх. Є прохання до старости Нових Біляр Ірини Молотай залучити до цього процесу якомога більше жителів селища. Хочу зазначити, що люди не будуть мати ніяких фінансових наслідків від цього процесу, не потрібно буде подавати документи щодо перереєстрації у зв’язку зі зміною назви вулиці, все буде відбуватись автоматично через держреєстри».

Початок збору пропозицій від жителів Нових Біляр планується оголосити 5 лютого цього року, збір триматиме протягом місяця. Варіанти назв для вказаних вулиць можна буде надсилати офіційним листом за адресою: 65481, Одеська область, Одеський район, місто Южне, проспект Григорівського десанту, 18 або на електронну пошту viddil_dilovodstva_ymr@ukr.net. Під час засідання було озвучено, що на одній з цих вулиць, Радянській, вже ніхто не проживає, цю територію придбав інвестор під будівництво (промзона).

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

7 thoughts on “В Южненській ОТГ готуються перейменувати дві вулиці, для цього проведуть консультацію з громадськістю

  1. А какое отношение имеет 1 мая к советской символике или идеологии. Это всемирный день солидарности трудящихся, если не ошибаюсь, первая первомайская демонстрация прошла в Чикаго.

  2. Вот мне интересно, как это в МОЁМ ПАСПОРТЕ автоматически изменится место прописки ( регистрации).

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.