Тариф на електроенергію зросте вдвічі: у Верховній Раді назвали причини

Без рубрики

Тариф на електроенергію в Україні зросте вдвічі. У Верховній Раді заявили, що вартість кіловата становитиме близько 6 гривень. Названо причини непопулярного рішення, яке може бути реалізовано вже у 2024 році. Член Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк заявив про неминуче підвищення тарифу на електрику. Як відомо, на даний момент побутові споживачі платять по 2,6 грн/кВт-год при тому, що ринкова вартість вища – близько 5-6 грн/кВт-год, і це без урахування витрат на диспетчеризацію та доставку. Тому влада готується переглянути ціни.

“Нам потрібна політична воля для непростого та непопулярного кроку – відпустити та лібералізувати тарифи на електроенергію для населення”, – пояснив народний обранець.

Депутат ВРУ нагадав про дотації населення на мільярди гривень. За фактом компанії “Енергоатом” та “Укргідроенерго” фінансово підтримують кожного українця, але така ситуація не може тривати вічно. Нагорняк нагадав про лист з Білого дому, в якому вказали список необхідних реформ для продовження отримання фінансової допомоги з США. Зокрема, було запропоновано лібералізувати тарифи на світло та газ – як для населення, так і для підприємств.

“Можна говорити, що ціна зросте приблизно вдвічі від сьогоднішніх цифр. Тобто буде трохи менше 6 гривень… Я думаю, до цього рішення нас уже підштовхують наші партнери. За цією реформою відведено дедлайн 12 місяців, тобто до вересня 2024 року”, – цитує парламентаря видання “Телеграф”.

Сергій Нагорняк нагадав про найуразливіші категорії українців, які не мають можливості платити такі суми. За словами депутата Верховної Ради, держава підставить таким людям плече та залишить можливість оформити субсидію. Проте дотація всіх без винятку неможлива.

Джерело: “Телеграф”.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

2 thoughts on “Тариф на електроенергію зросте вдвічі: у Верховній Раді назвали причини

  1. Зачем нам веерные отключения, с такимитарифоми мы сами будем реже пользоваться электрикой.

  2. А что, военное положение уже закончилось? Президент сказал, ни какого повышения до окончания войны не будет

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.