Суми в платіжках знизяться: українці з жовтня платитимуть за газ по-новому

Без рубрики

Для українців з жовтня 2023 року діють нові правила в оплаті за транспортування природного газу. Зміни запровадили, щоб деякі клієнти не переплачували за послугу. Про це йдеться на офіційному сайті Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Як зазначається, з жовтня Нацкомісія з контролю у сфері тарифів запровадила зміни для клієнтів, які користуються газовими приладами. Тепер оплата за послугу прямо залежатиме від того, чи опломбовані вони. НКРЕКП пояснила зміну в питанні визначення мінімальної плати за газ для побутових споживачів тим, щоб зменшити фінансове навантаження на українських громадян. Адже завдяки відповідним змінам деякі домогосподарства тепер зможуть заощадити близько 500 грн за рік.

У комісії уточнили, що серед споживачів природного газу фіксують домогосподарства, які, наприклад, мають газові прилади, проте використовують їх вкрай рідко (це можуть бути прилади на дачі чи інших житлових приміщеннях), або не користуються взагалі. До цього у подібних випадках визначали орієнтовний мінімальний обсяг газу, який клієнти начебто мали спожити за рік. Це називали офіційно “мінімальний розмір річної замовленої потужності для побутових споживачів, яким газопостачання припинено повністю або частково”.

Проте в жовтні цей платіж визначатимуть, зважаючи на такі фактори:

  • які саме прилади обліку підключено до газової мережі, опломбовані чи ні;
  • який мінімальний обсяг газу клієнт використав попереднього року.

У Нацкомісії навели приклад розрахунку для домогосподарства, яке має опалювальний прилад та водонагрівач. До змін закладалась інформація, що витрати на розподіл природного газу становлять 314 куб. м за рік, це 52 грн/м чи 624 грн за  рік. Після змін обсяг мінімальної замовленої потужності становитиме 39 куб. м за рік, це 6,47 грн/м чи 77,61 грн за рік. Відтак, громадяни заощадять приблизно 547 грн за рік.

Джерело: novyny.live.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “Суми в платіжках знизяться: українці з жовтня платитимуть за газ по-новому

  1. Давно нужно было сделать это. Квартира в стадии ремонта стоит третий год. Потребление газа за 3 года 0 м3 ( НОЛЬм3), а плачу ни за что.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.