Штрафи у 15 тисяч гривень і вище: на кав’ярні та бари чекають позапланові перевірки

Без рубрики

В українських закладах харчування поновляться позапланові перевірки. Бари, ресторани та кав’ярні моніторитимуть на предмет дотримання законодавства, що стосується заборони куріння. Про це розповів голова Комітету Верховної Ради (ВР) з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький у Telegram.

Що передбачає законодавство

Радуцький нагадав про те, що в грудні 2021 року парламент ухвалив закон № 1978-ІХ щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну. Деякі обмеження запрацювали у липні минулого року. Йдеться про заборону куріння сигарет для нагрівання на рівні з сигаретами, кальянами та електронними сигаретами у таких громадських місцях: транспорт, приміщення закладів ресторанного господарства, вокзали, навчальні та робочі приміщення, інші місця загального користування.

Законом був передбачений механізм контролю, проте через війну уряд увів заборону на перевірки закладів харчування, зокрема перевірки у сфері антитютюнового законодавства.

Натомість у квітні цього року набув чинності наказ профільного міністерства, де вказані підстави для здійснення позапланових перевірок у зазначеній сфері. Серед них: самостійне звернення суб’єкта господарювання, доручення глави уряду, скарги громадян.

Які штрафи чекають на порушників

Нардеп розповів, що вже зараз працівники Держспоживслужби почали притягувати до відповідальності недобросовісних власників закладів харчування, які ігнорують антитютюнове законодавство. Верховна Рада збільшила розмір штрафів за порушення для закладів харчування. Тепер суми, які стягуватимуть, такі:

  • 3 тисячі гривень — за перше порушення протягом року;
  • 15 тисяч гривень — за кожне повторне.

Радуцький закликав громадян скаржитися на порушників закону.

Джерело: “Телеграф”.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.