Повістки слід очікувати всім: полковник розповів про мобілізацію найближчого часу

Без рубрики

Виписати повістку можуть у будь-якому місці та в будь-який час доби. А рейди, під час яких видають повістки, будуть продовжуватись. Про це розповів начальник Київського міського центру комплектування та соціальної підтримки (раніше — військомату), полковник  Юрій Максимів у матеріалі «ТСН.ua». Сьогодні, 24 жовтня, день, коли виповниться вісім місяців від дня повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну. Полковник розповів про ймовірні варіанти та масштаби мобілізації, про рейди щодо виявлення порушників комендантської години, що очікує тих, хто ігнорує повістки.

Чи є потреба проводити мобілізацію далі?

Існує необхідність в доукомплектуванні, доповненні. Ми повинні збільшувати свій потенціал, нарощувати складову. Всі ми бачимо, що наше військо на певних напрямках впевнено веде наступальні дії. Звичайно, що ми повинні мати значну кількість особового складу сил оборони. Я вважаю, що мобілізація буде продовжуватись. Це необхідність. У березні деякі резервісти нам розповіли, що в окремі відповідальні підрозділи потрапляли люди зовсім інших спеціальностей. Чому мали місце такі випадки та яка ситуація зараз? Таке було на початковому етапі війни і це зрозуміло. Танкіст брав у руки автомат і був як піхотинець, десантник міг потрапити в танкові війська. Але вже в кінці березня комплектування було таким, яким мало бути.  

Як буде відбуватись мобілізація далі, в 2023 році? Що нас чекає?

Нас чекає перемога, знищення ворогів і звільнення рідної землі. Дай Бог, щоб це було у 2023 році. Я так думаю, що мобілізаційні заходи будуть проводитись, це необхідність. Поки ми воюємо — повинні гарантовано мати особовий склад не тільки для оборони, а і для наступу, щоб звільнити наші землі.

Кого наразі мобілізовують та кому слід очікувати повістку першочергово?

Повістку слід очікувати всім військовозобов’язаним особам чоловічої статі віком до 60 років. Тобто тим, хто є військовозобов’язаним. 

Час від часу з’являється інформація про рейди, під час яких ваші колеги роздають повістки порушникам комендантської години. Такі рейди і далі будуть проводитись?

Я поясню для чого вони проводяться.  Це спільні дії поліції з підрозділами охорони наших центрів комплектування з метою дотримання громадянами вимог комендантської години. Коли відбувся перший рейд, ми зрозуміли, що є багато громадян, які порушують не тільки вимоги комендантської години, а й вимоги законодавства про військову службу та військовий обов’язок. Наприклад, виявлялись громадяни, які не перебували на військовому обліку, не з’являлись у військомати після оповіщення. Можливість швидко дізнатися інформацію про конкретну людину є.

Вручення повісток в магазинах, торгових центрах, на блокпостах — це законно?

Немає заборон щодо місця вручення повісток. Жодної. У законодавстві не вказано, що оповіщення можливе, наприклад, виключно за домашньою адресою чи на роботі, чи в місці відпочинку. Закон каже про оповіщення шляхом вручення повістки. Все.

Якими повинні бути дії людини після отримання повістки?

Після отримання повістки військовозобов’язаний повинен прибути в центр комплектування для уточнення біографічних та облікових відомостей. Тобто, прізвище, ім’я, по-батькові, склад сім’ї, домашня адреса, номер телефону, спеціальність, місце роботи, чи є підстави, які можуть дати право на відстрочку від призову по мобілізації. Якщо з’ясовується, що відстрочки немає, то обов’язково проводиться медичний огляд.  Якщо під час проходження огляду громадянин заявляє про хвороби та підтверджує документами, то направляється до сімейного лікаря. Той, своєю чергою, направляє до профільного фахівця. Залежно від остаточного висновку, громадянин визнається або придатним, або непридатним, або обмежено придатним.

Людина отримала повістку, але не з’являється. Яка відповідальність передбачена за це зараз?

За ухиляння від військової служби під час мобілізації передбачена кримінальна відповідальність, до 5 років позбавлення волі.

Мобілізувати телефонним дзвінком: чи це можливо?

Оповістити телефоном — таке допускається, але сам призов — це юридична процедура. Це рішення начальника ТЦК, яке оформлюється відповідним наказом. Тобто медичний огляд, професійно-психологічний відбір і призов.

Використання фальшивих документів: чи є випадки, коли, намагаючись ухилятись від військової служби?

Зазвичай це документи про непридатність до військової служби з виключенням із військового обліку. Ці папірці пред’являють на кордоні. Я не знаю того, чи громадяни самі підроблюють такі документи, чи є якась схема.

Чи пропонували хабарі ті, хто хотів уникнути мобілізації?

Пропонували. Але треба розуміти, що в Україні є випалені села, зґвалтовані жінки, вбиті діти. Тому на початку тих, хто пропонував, вибачте, просто посилали прямим текстом.

Протилежна категорія українців, які добровільно повернулись з-за кордону захищати рідну землю: були такі?

Є офіцер, який повернувся зі Швеції. Є солдати, які повернулись з Франції, повертались захищати Україну наші громадяни з США, Ізраїлю, Польщі, Португалії. Були з росії. З такими людьми мали співбесіду фахівці контррозвідувальних органів і лише після детальної перевірки вони потрапляли у війська.

Якщо росія мобілізує 1 мільйон осіб, чи буде у нас тотальна мобілізація?

Ми зараз перебуваємо на найвищому ступені мобілізації. Вона може бути або часткова, або загальна. Юридично. Просто може бути народний підйом. Такий, який був на початку війни — люди масово йшли в тероборону, створювали загони. Я знаю, що була маса людей, маючи мисливську зброю та дозволи на неї, маючи лише пристрої для відстрілювання гумових куль — всі вони долучались до тероборони, до інших підрозділів.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.