Переселенцям в Україні будуть по-новому нараховувати виплати: що потрібно знати

Без рубрики

Працездатних громадян зі статусом ВПО будуть “підштовхувати” до пошуку роботи. Українці, які не працюють без причини, мають “посприяти своїй зайнятості” протягом трьох місяців із дня призначення виплат.

Уряд України вніс деякі зміни в процедуру виплат внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Переселенці, які деякий час проживали за кордоном, можуть звернутися за призначенням виплати через 15 робочих днів після повернення в країну. Про це повідомляють на урядовому порталі. Передбачається, що в разі повторного переміщення під час обов’язкової евакуації після 1.08.2023 ті, хто колись отримував виплати, ще пів року зможуть розраховувати на допомогу.

До того ж внутрішнім переселенцям допомогу виплачуватимуть ще протягом трьох місяців після завершення бойових дій або тимчасової окупації в населених пунктах, з яких вони перемістилися. На додачу до всього, громадянин працездатного віку, який не працює (якщо на те немає поважних причин) протягом трьох місяців із дня призначення виплат ВПО “повинен посприяти своїй зайнятості”.

“Зокрема, через працевлаштування, реєстрацію як фізичної особи-підприємця, подання заявки на грант для бізнесу/ваучера для здобуття освіти тощо. Або ж отримати статус безробітного в центрі зайнятості”, — йдеться в публікації урядового порталу.

Джерело: focus.ua.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.