Нардепи пропонують запровадити три нові державні свята

Без рубрики

У Парламент внесли проєкт Закону “про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення українських свят”. Про це йдеться у картці законопроєкту.

Даним законопроєктом мають намір внести такі зміни:

  • 25 лютого – День української жінки (День українки) – День народження Лесі Українки;
  • 9 березня – Шевченків день – День народження Тараса Шевченка;
  • друга неділя травня – День матері.

Відповідно пропонують скасувати:

  • 8 березня – Міжнародний жіночий день;
  • 1 травня – День праці;
  • 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги).

“Досі на державному рівні визначено вихідним днем 8 березня – так званий “Міжнародний жіночий день”, встановлений окупаційним московським режимом з метою популяризації власного погляду на роль і місце жінок. Його впроваджено за ініціативи Клари Цеткін у 1921 році, з прив’язанням до початку Лютневої революції в росії 1917 року. Напротивагу вважаємо більш доцільним відзначати “День української жінки” в дату народження найвідомішої української письменниці та громадської діячки – Лесі Українки, а саме 25 лютого. Натомість в березні необхідно відзначити пам’ять Великого Кобзаря Тараса Шевченка в день його народження, 9 березня”, – зазначають нардепи.

Вони додають, що метою законопроєкту є встановлення українських свят та усунення спадщини колоніального минулого в культурному житті та побуті, очищення державного календаря від нав’язаних минулим дат, а також на визнання усталених традицій і вкорінення історичної пам’яті в українському культурному просторі.

“Зараз українська нація переживає період відродження, звершилася Революція Гідності та ведеться запекла війна з агресором – російською федерацією. Саме зараз відновлюється український погляд на світ та формуються нові традиції нації-переможця, що вимагає закріплення і на символічному рівні державного календаря, покінчивши з нав’язаними традиціями минулої спадщини”, – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

У разі прийняття даного закону він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Джерело: bomok.com.ua.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

2 thoughts on “Нардепи пропонують запровадити три нові державні свята

  1. Дупататы учите историю! Роза Люксембург и Клара Цеткин немки. А 1 мая впервые праздновали в Техасе в США. И ни каким боком эти праздники не относятся к советской эпохе.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.