В школах Южного цього тижня почалися антибулінгові уроки

Информ-панорама

Впродовж тижня фахівцями міського Центру професійного розвитку педагогічних працівників заплановано проведення антибулінгових уроків у школах. 3 жовтня психологиня ЦПРПП Наталя Хінцицька провела таке заняття в Ліцеї №2. Про це повідомляється на сторінці закладу в Facebook.

Під час різноманітних вправ, ігор і завдань учні дізналися, чим саме відрізняється звичайний конфлікт від булінгу та як захистити себе й інших від цькування. Школярі відпрацьовували навички для зменшення напруження в колективі, обговорювали та визначал, які є види булінгу, беручи за основу історії відомих людей, виконали вправу «Емоційне коло».

«Віримо, що такі заняття закріплять у дітей любов до оточуючих та розуміння того, що разом — ми могутній двигун прогресу та кожен з нас унікальний, неповторний і вкрай потрібний», – говориться в повідомленні ЦПРПП.

Булінг (цькування) – дії учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному чи сексуальному насильстві. Такі дії вчиняються стосовно дитини чи дитиною стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого може бути заподіяна шкода психічному чи фізичному здоров’ю потерпілого. Булінг може здійснюватись також із застосуванням засобів електронних комунікацій. 

ЮНІСЕФ визначає булінг (від анг. to bull – переслідувати) як небажану агресивну поведінку дітей шкільного віку, яка призводить до цькування дитини іншою дитиною чи групою дітей з метою приниження, залякування та демонстрації сили.

Ситуація в Україні відповідно до дослідження ЮНІСЕФ: 

  • 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу;
  • 24% дітей стали жертвами булінгу; 
  • 48% дітей нікому не розповідали про випадки булінгу;
  • 44% школярів були спостерігачами булінгу, але ігнорували його, бо їм було страшно за себе;
  • більшість дітей булять за те, що вони виглядають, говорять, думають не так, як інші діти. 

Закон, який визначає поняття «булінг» та його ознаки, набув чинності в Україні у січні 2019 року. За інформацією «Суспільного», посилаючись на дані освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, до початку повномасштабної війни суди першої інстанції розглянули 978 справ про цькування. За чотири місяці 2023 року в Україні вже зафіксували 99 фактів булінгу.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.