В Южному змінили тариф на послугу з водовідведення та хочуть передбачити компенсацію для населення

Информ-панорама

Тариф на послуги з централізованого водовідведення для суб’єктів господарювання у сфері очищення стічної води, яке надає комунальному підприємству «Южводоканал» Одеський припортовий завод – суттєво зросте, з 1 гривні до 10. Розглянувши листа від 25 січня цього року від ОПЗ, враховуючи повну виробничу зупинку діяльності заводу під час воєнного стану, з метою запобігання погіршення екологічної ситуації на території Южненської громади та забезпечення безперебійної роботи очисних споруд, члени виконкому 1 лютого прийняли рішення змінити тариф для КП «Южводоканал», аби підприємство здійснювало оплату за послуги з централізованого водовідведення ОПЗ у розмірі 10 гривень за 1 куб. м без податку на додану вартість (12 гривень за 1 куб. м з податком) з подальшим підписанням відповідного договору.

Директор КП «Южводоканал» Андрій Шестов від сьогоднішнього рішення виконкому був засмучений. Каже, будь-які зміни тарифу під час війни – недоречні. Він зазначив, що новий тариф вступить в силу тільки після того, як буде відпрацьований механізм відшкодування різниці в тарифах для населення з місцевого бюджету та в разі, якщо депутати (на засіданні сесії) погодять виділення дотації. Орієнтовно її розмір на рік складатиме 8,6 млн гривень.  Проте для комунальних підприємств, організацій та інших установ компенсація з міської казни не передбачається і вони відчують на собі таке підвищення вартості послуги на водовідведення.

Андрій Шестов: «На засіданні було прийнято два рішення. Перше відносно ОПЗ, друге – про коригування тарифу для КП «Южводоканал». У зв’язку з тим, що перше рішення погодили, то виникла необхідність відкоригувати тариф для нашого комунального підприємства по статті «водовідведення».  Вартість послуги з прийому, передачі та очищення стоків зростає на 10 гривень. Одночасно з цим виконком прийняв рішення про компенсацію різниці тарифів для населення з бюджету. В разі, якщо депутати погодять рішення щодо затвердження дотації з місцевої казни, то для жителів вартість на послугу не зміниться, але зміниться для комунальних, бюджетних та інших споживачів (підприємств). Я вважаю, що зміна тарифів зараз це не на часі, бо триває війна, тому мені сумно від сьогоднішнього рішення… Так, мешканці житлових будинків не відчують зростання тарифу (в разі, якщо буде дотація з бюджету для покриття різниці), але ж підприємства та інші установи теж потребують захисту в цей складний для всіх час».

Для запобігання збитковості КП «Южводоканал» з надання послуг на централізоване водопостачання та водовідведення, управління ЖКГ буде клопотати перед Южненською міськрадою щодо передбачення дотації з місцевого бюджету на покриття різниці між діючими тарифами. Для цього треба буде внести зміни до Бюджету нашої громади на поточний рік, рішення з цього питання прийматимуть южненські депутати.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “В Южному змінили тариф на послугу з водовідведення та хочуть передбачити компенсацію для населення

  1. Шестов колишній працівник опз, хай дупу підніме поіде та запитає яка собівартість у опз, таких треба мітлою гнати керівник недороблений

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.