В Южному відкрилась виставка картин, де відвідувачі можуть загадувати бажання (фото)

Информ-панорама

В міській художній галереї цими вихідними відкрилась виставка картин Ірини Петрусенко (творчий псевдонім Арія) під назвою «Яйце-райце». Привітати її з цією подією прийшли рідні, учні, колеги, друзі та поціновувачі мистецтва. Тут представлено 90 робіт. Всі вони були намальовані в різний період часу, є картини, яким налічується більше 20 років, є роботи цьогорічні. На картинах – зображення жінки, матері, берегині, яка уособлює Україну. Мисткиня розповіла, що в перші дні повномасштабної війни покинула місто і переїхала в Миколаїв, повернувшись через певний період часу додому в Южне, зрозуміла, що більше не зможе малювати. Свій пригнічений стан жінка «вилікувала» улюбленим морем, вкотре надихнувшись нашими морськими краєвидами, остаточно усвідомила, що все ж таки малювати треба за будь-яких обставин і взялася за свою справу. Присвятила роботи Україні. За час війни декілька своїх картин художниця передала в госпіталі, де лікують поранених військовослужбовців, аби її полотна в певній мірі надихали і зцілювали душі наших бійців.

«В перший день війни вся моя сім’я поїхала до чоловіка в Миколаїв, там ми пережили те, що нікому не побажаю. Коли ми повернулись, я подумала, що вже ніколи не буду малювати, бо які можуть бути фарби, полотна, коли така ситуація навкруги. Але я вкотре надихнулась нашим морем, подивилась на нього і в мене з’явилась думка, а чому це ворог буде мені диктувати, як жити, дихати мені чи вмерти. Тоді я вирішила, що буду малювати за будь-яких обставин. Потім почала замислюватись, що моя доля, як одне ціле з Україною. Я знайшла всередині себе все те, що пережила моя Батьківщина. Думаю, всі мої подальші роботи вже будуть пов’язані з Україною, жіночою долею. Виставка називається «Яйце-райце», бо яйце – це серце, центр, а центр Європи – це Україна. Ми той зародок духовності, ми несемо світу добро, наша духовність не штучна, а справжня», – озвучила Ірина Петрусенко.

На виставці мисткиня підготувала і окрему локацію з картинами, які були намальовані задовго до воєнного стану. Це метафоричні картки «Трансформація». Арія закликала відвідувачів пройти в другу залу і загадати біля обраної картки бажання. Вона впевнена, що воно обов’язково здійсниться для кожного, адже ця серія робіт, з її слів, незвична.

«Ці метафоричні картки малюватися незвично, я брала білий листок паперу, тоненький олівець і просто бачила там контури і їх обводила, малюнок міг «розкручуватися» від ока, від руки людини. Зазвичай робиться не так, малюнок починається з голови. Це вже зараз я знаю, що є такий напрямок, художники візіонери, які передають на полотнах свої почуття, всі ці образи до них приходять, вони їх одразу бачать», – розповіла Ірина Петрусенко.

Мисткиня за освітою філолог, проте все своє життя малює, тривалий період часу працювала в Ліцеї №3 вчителькою початкових класів, зараз в дитсадку №3 «Веселка». До початку повномасштабної війни виставки художниці проходили в одному з арткафе міста, а також в Українському клубі в Одесі. Виставка в Южненській художній галереї (по вулиці Шевченка, 7) триватиме до 11 листопада. Вхід вільний.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “В Южному відкрилась виставка картин, де відвідувачі можуть загадувати бажання (фото)

  1. Вот вам яркий пример как можно вылечить депрессию вдохновившись любимым морем через колючую проволочку. Вы из людей сделали идиотов.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.