В Южному погодили проект детального плану території МІЗу

Информ-панорама

Під час засідання архітектурно-містобудівної ради на початку вересня в міськраді заслухали проект детального плану території мікрорайону індивідуальної забудови (МІЗ). Розробку цього документу міськрада замовила у спеціалістів ще в 2021 році, проте, коли проект був готовий, засідання містобудівної ради не проводились через початок повномасштабної війни. Тільки у вересні поточного року рада відновила свою роботу і розглянула цей документ. Доповідала з цього питання спеціалістка, яка займалась проектуванням К. Прокопова. Вона зазначила, що більша частина території МІЗу вже забудована, але є місця, де планується облаштувати для населення зони відпочинку.

«Метою цього проекту є уточнення в більш крупному масштабі положень схеми зонування території, впорядкування забудови, уточнення планувальної структури та функціонального призначення територій. Ця розробка була підготовлена в 2021 році, зараз ми її презентували після наданих нам зауважень з боку міськради. Територія МІЗу повністю забудована. Громадська забудова зосереджена в центрі та містить салон-магазин меблів, торгово-офісний центр, об’єкт побутового призначення, будівля торгівельного призначення. Вулично-дорожня мережа сформована, дороги на сьогодні переважно з щебеневим покриттям. На даний час на території є інженерні мережі, водопровід, який проходить вздовж вулиці Центральна, самопливна господарсько-побутова каналізація, газопровід низького та середнього тиску. Ми передбачили розміщення на МІЗі громадської та рекреаційної інфраструктури, зокрема три сквери», – доповіла К. Прокопова.

Як пояснив Yuzhny.info начальник управління архітектури та містобудування Сергій Оришака, проектувальники відображали в проекті те, що необхідно змінити, згідно з будівельними нормами, наприклад, де неправильно облаштовані проїзди. Він також акцентував увагу, що на тій «вільній» від забудови місцевості, яка є в межах МІЗу, влада планує передбачити об’єкти відпочинку.

«Ще в 2021 році Южненська міськрада доручила розробити детальний план території МІЗу, більша частина території цього мікрорайону вже на даний час забудована, тому проектувальник відображав те, що треба змінити. Спеціалісти  передбачили чітке визначення забудови в громадському центрі, розміщення зон відпочинку. На МІЗі вже є дитячий майданчик, є два місця, де можна було б в перспективі облаштувати спортивну зону. Тобто в мікрорайоні ще є територія, де ми плануємо нові об’єкти для відпочинку громадськості. Якщо подивитись перший проект МІЗу, там передбачались і дитячі, і спортивні зони, але на теперішній час по факту всі ці території вже зайняті. Архітектурно-містобудівна рада погодила новий проект», – розповів С. Оришака.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

3 thoughts on “В Южному погодили проект детального плану території МІЗу

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.