В Южному обговорили питання щодо забезпечення автобусами студентів та школярів

Информ-панорама

Профільним управлінням міськради (освіти та економіки) міський голова Володимир Новацький на сесії 23 серпня доручив відпрацювати питання щодо можливості забезпечити транспортом за потреби всіх школярів, які проживають в селах, але навчаються в школах Южного (а не тільки учнів 10-11 класів), а також студентів, які їздять на навчання в Одесу.

Згідно з законодавством України, якщо батьки приймають рішення, щоб їхня дитина навчалася не в тій школі, яка за нею територіально закріплена, а в іншому навчальному закладі, тоді доставка дитини лягає повністю на плечі батьків. В нашій громаді є шкільний автобус, але він перевозить з сіл нашої ОТГ тільки учнів 10-11 класів, бо в їхній місцевій школі передбачене навчання лише з 1 по 9 класи (гімназії).

Заступниця міського голови-начальниця управління освіти Олена Баранецька на сесії доповіла, що орієнтовно доставки до шкіл міста з сіл потребують ще 60 осіб, зокрема ті, хто навчається з 1 до 9 клас в школах Южного, але проживає, наприклад, в Кошарах і Сичавці.

«Ще не всі школи громади затвердили обґрунтування, тому назвати конкретні цифри поки немає змоги. Якщо говорити про Ліцей №1 і 2, то на ці дві школи в нас 40 дітей, які їдуть з Кошар і Сичавки, це 9 класи, бо 10 і 11 – ми перевозимо. До нас звернулись також двоє вчителів з Ліцею №4, які також живуть в Кошарах і хотіли б їздити шкільним автобусом в Южне на роботу. Приблизно в нас 50-60 осіб, які потребують доставки до шкіл міста. Як мінімум, треба два автобуси, або два рейси. З Нових Біляр ми зможемо забирати дітей вже з 1 вересня, а щодо Кошар – відпрацюємо це питання найближчим часом», – озвучила Олена Баранецька.

Щодо студентів, на сьогодні більше 80 з них повідомили про потребу в окремому автобусі. Їхні батьки звернулись до депутатів з проханням допомогти у забезпеченні транспортом і прямим рейсом. Адже маршрутка, якою добираються южненські студенти до вищих навчальних закладів – робить багато зупинок на шляху до Одеси, через це доїхати швидко до міста не виходить, до того ж, з самого ранку на 68-му збираються довгі черги, адже, окрім студентів, в Одесу їздять й інші южненці, зокрема на роботу. Наразі можливості передбачити студентський автобус ні ОПЗ, ні порт, як це було раніше, не мають, тому батьки студентів звернулись до місцевої влади та депутатського корпусу по допомогу.

Южненський міський голова Володимир Новацький зазначив, що в період дії воєнного стану бюджет нашої громади виконується тільки на 74%, через це передбачити безкоштовний автобус для студентів – буде доволі складно, тому місцева влада, зокрема управління економіки, відпрацює можливість забезпечити такий транспорт на платній основі. В свою чергу, батьки студентів у своєму зверненні зазначили, що платити за проїзд їхні діти готові, головне, аби влада надала окрему маршрутку чи автобус, що буде прямувати в Одесу без зупинок і серед пасажирів якої будуть виключно студенти.

Джерело головного фото: koblevo.org.ua.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.