В Южному на території храму УГКЦ відкрили бювет (фото)

Информ-панорама

Відтепер в нашому місті є бювет, де кожен матиме можливість прийти і безкоштовно набрати питну воду. Споруду офіційно відкрили в п’ятницю, 15 грудня, на території храму Св. Петра і Павла Української греко-католицької церкви по вулиці Будівельників, 10.  Настоятель храму Василь Колодчин розповів журналістам, що ідея створити автономне джерело питної води виникла тоді, коли в сусідньому Миколаєві через ворожий обстріл і пошкодження водоводу люди залишились без водопостачання. Реалізувати проект в Южному вдалося за фінансової підтримки міжнародного благодійного фонду Oxfam, представники якого сьогодні прийшли на відкриття бювету. Серед присутніх були також парафіяни та посадовці (заступник міського голови-начальник УЖКГ Дмитро Любівий та секретарка Южненської міськради Оксана Воротнікова). Споруду освятив Одеський екзарх владика Михайло Бубній. Після чого присутні мали змогу спробувати на смак воду з бювету.

Василь Колодчин: «Від самої ідеї створення бювету до завершення проекту минуло дев’ять місяців. Будівельні роботи тут розпочалися в липні, тоді почали бурити свердловину, паралельно будували приміщення бювету, де знаходиться додаткове обладнання, за допомогою якого здійснюється доочищення води, яку ми добуваємо з-під землі. Наша потужність дозволяє подавати воду 4 км на годину. Всередині є спеціальні ємності, які накопичують рідину. По мірі їх випорожнення – підкачується вода для наповнення. Абсолютно всі жителі нашого міста можуть прийти і набрати тут воду, ця споруда зроблена не лише суто для спільноти храму, ні, для всіх людей. Ми так і задумали на початку, щоб бюветом могли користуватися всі жителі, всі ті, хто приїхав та знайшов в Южному прихисток. Коли в Миколаєві сталася біда і місто залишилось без питної води, ми тоді дуже сильно переживали за наших сусідів, це наші герої, вони нас врятували від окупації, ми дуже багато води туди возили. Але возити воду ложками – це нераціонально і дорого. Я хвилювався тоді й за наше місто. Тоді спала на думку ідея створити автономне джерело в Южному, став озвучувати її нашим друзям. Реалізувати проект нам допомогли наші партнери – це благодійний фонд Oxfam з Англії, з яким ми давно співпрацюємо і який підтримав нас. Ми залучили до процесу створення бювету професіоналів, які розуміються на цій справі, бо ми, як церква і фонд, в цьому напрямку не компетентні, а хотілося зробити все на належному рівні. Обладнання тут задіяне американське, європейське і частина вітчизняного. Глибина свердловини – 71 метр. Аналіз води ми проводимо обов’язково».

Присутні на заході представники місцевої влади Дмитро Любівий та Оксана Воротнікова подякували настоятелю храму та благодійникам, зазначивши, що такий бювет для нашого міста – вкрай важлива та корисна споруда. Воду з бювету можна набирати щодня з 06:00 до 19:00. Для подачі води треба натиснути кнопку. На території храму встановлені камери відеоспостереження, аби запобігти вандалізму.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

14 thoughts on “В Южному на території храму УГКЦ відкрили бювет (фото)

 1. Да, умеет Юля фоткать своего начальника, кадры что надо!!
  Бювет отличное дело, только вот снова инициатива исходит не от власти, а от других людей…

  1. Это Дмитрий Валерович пришёл хоронить автоматы розлива воды по городу, котрые принадлежат толи Шегиде, толи Паскалихе. Ну те, которые типа Зевс.

 2. А что разрешение на проведение буровых работ уже не нужно ? Не нужно регистрировать скважину и получать документы с указанием производительности ? Или столь серьёзные проекты курирует Киев как более договороспособный ? (Вспоминаем историю с переименованием).
  Я это все к чему ? Неужели исполком не знал что строится и не видел проектных документов ?

 3. Эпично, вода со скважины идёт через реверс осмос. Можно и с моря с таким успехом брать воду, зачем бурить? Почему у Журавля так не получилось?

 4. А как можно пить воду не проведя проб? С тем же успехом можно проложить 71 метр к ближайшему водоему.

 5. На автостанции бувет специально , намеренно уничтожили и демонтировали. Зачем? Может , действительно водяное лобби отстаивает интересы ПОКУПКИ воды.
  Вода в кране ЧИСТАЯ без стоков 30 гривен куб. В аппаратах 1 куб. Стоит 10 000 – 15 000 гривен.

 6. Солей там навалом, проверили, ради интереса, такое впечатление что ОСМОС не работает

 7. Этот город никогда и никому не изменить, старухи на фото с баклажками стоят, благоговейно мечтательно, нежно и осторожно держа пластмассовый стакан с дармовой и целебной водицей. Но не от веры в Бога единого, Бога грозного и Всевидящего, а от веры в халяву матушку.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.