Цього тижня комісія з перейменування Южного планує затвердити список відібраних назв

Информ-панорама

Засідання робочої групи з питань перейменування міста Южного, на якому заплановано затвердити перелік відібраних назв для подальшого громадського обговорення, відбудеться у вівторок, 19 вересня. Це буде друга спроба комісії погодити список тих пропозицій, які були обрані згідно з затвердженими раніше критеріями.  Перша спроба була 12 вересня, проте не всі члени робочої групи погодилися з озвученими шести назвами (Аджалик; Аненталь; Порт-Аненталь; Порторіано; Порт-Оріяна; Оріяна), деякі виявили бажання ознайомитись з усіма 168 пропозиціями южненцями і правильністю проведення з-поміж них відбору основних для обговорення назв.

Тільки після того, як комісія затвердить основні варіанти назв, в ЗМІ та в соціальних мережах офіційно розпочнеться презентація цих назв. Це планувалося зробити в період з 13 по 21 вересня, але через те, що затвердження ТОП назв перенесено на 19 вересня, презентацію з обґрунтуванням назв було відтерміновано. Проте неофіційна презентація вже активно проводиться і розпочалась ще в середині серпня, коли тривав збір пропозицій (він завершився 7 вересня). В міських спільнотах у Facebook, на сторінках южненців, зокрема й працівників виконкому та членів робочої групи, можна побачити презентаційні відеоролики щодо деяких варіантів назв, зокрема «Порт-Аненталь», «Порт-Оріяна», «Любомирів». Дві з цих назв увійшли в список тих, які робоча група відібрала з-поміж усіх запропонованих містянами і винесла на минулому засіданні на затвердження.

Заступниця голови робочої групи з питань перейменування міста Олена Баранецька на минулих засіданнях зверталась до членів робочої групи і закликала їх не агітувати за певну назву в соцмережах. Поки тривав збір пропозицій, а на сьогоднішній день – ТОП назв ще не затверджений, робити це некоректно. Також Олена Григорівна акцентувала тоді увагу, що будь-які опитування, які проводяться в місцевих пабліках, телеграм-каналах, вайбер-спільнотах – не є офіційними, за них робоча група не несе відповідальності і враховувати їхні результати не буде. Це виключно ініціатива адміністраторів цих спільнот.

Нагадаємо перелік критеріїв, згідно з якими комісія відібрала ТОП-6 назв:

 • Відповідність вимогам законодавства щодо засудження та заборони пропаганди російської імперської політики;
 • Відповідність вимогам законодавства щодо стандартів державної мови;
 • Унікальність назви;
 • Географічні особливості розташування;
 • Відповідність назви історії або культурі;
 • Відповідність правопису власної назви.
 • Думка жителів міста (буде застосовуватися на 2-му етапі).

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

7 thoughts on “Цього тижня комісія з перейменування Южного планує затвердити список відібраних назв

 1. дебіли. всі ті хто перейменовує місто Южний. ви южани чого боїтесь більше ???

  1. Правду говорят, что нет предела человеческой глупости! Это я о членах “комиссии”.
   Меняют название города потому, что в нём присутствуют “русские корни”. При этом предлагают новые названия с немецкими и тюрскими “корнями”. А если завтра с этими ребятами поругаемся – опять будем город переименовывать?
   Всё по классике: “Бывают грабли, которые чему-то учат, а бывают – ЛЮБИМЫЕ!”

  1. Уберите фасад с первой школы, уберите олю из первой школы, уберите все машины с номером ВЕ. Пускать в секонд только по прописке! Мелкие деньги отменить! ОСМД подвергнуть проверке и двинуть на восстановление прифронтовых участков!

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.