«Совість громади»: в Южному створюють новий дорадчий орган при міськраді

Информ-панорама

Сьогодні в Южненській громаді одна з актуальних проблем – це зниження довіри до місцевої влади та представників депутатського корпусу з боку громадян. Про це під час першого засідання ініціативної групи з підготовки установчих зборів з формування складу громадської ради озвучила Олена Камалова-Кутинець, заступниця начальниці управління-начальниця відділу з зовнішньоекономічної діяльності, інвестицій та туризму управління економіки. За її словами, проаналізувавши існуючі в Южному канали комунікації органів місцевого самоврядування з громадою, дійшли таких висновків:

 • незручний для користування офіційний сайт Южненської громади (міськради) – https://ymtg.gov.ua;
 • незрозумілий для більшості жителів формат висвітлення актуальної інформації, рішень міськради та виконкому з питань використання місцевого бюджету;
 • маніпуляції інформації з боку політичних лідерів на власних інформаційних ресурсах;
 • обмежений доступ до представників органів місцевого самоврядування внаслідок воєнного стану;
 • відсутність швидкого зворотного зв’язку від влади, відсутність комунікативного майданчика для публічних обговорень.

Вона також доповіла, що за результатами дослідження в межах проекту USAID «Говерла», в якому наша громада бере участь, рівень відкритості Южненської міськради до жителів ОТГ наразі складає лише десять відсотків від ста можливих.

Олена Камалова-Кутинець: «Южненська ОТГ бере активну участь в проекті «Громада-влада: діалог, довіра, дія»,  яка реалізується за підтримки USAID «Демократичне врядування у Східній Україні». Проект розпочато з вересня 2023 року і триватиме до вересня поточного року в 16 громадах (сім областей України). Діяльність проекту спрямована на розширення взаємодії громадян з органами місцевої влади. Ця робота вже триває, проведена широка інформаційна кампанія для розвитку конструктивного діалогу між громадою та владою. Сьогодні в ОТГ розпочався процес створення дорадчого органу – громадської ради. Застосунок «Разом» має стати її неформалізованим інструментом діалогу з громадою і владою, платформою для проведення громадських обговорень. Южненська ОТГ брала участь в грантовому конкурсі «Успішна участь громади», заявку подавала ГО «Центр соціального партнерства» за підтримки міського голови, яка стала одним з переможців конкурсу і найближчим часом отримає фінансування на реалізацію проекту, а саме: на створення інформаційної платформи, яка об’єднає електронні інструменти участі громадян, сервіси адміністративних послуг та інші корисні функції для полегшення взаємодії між жителями та владою».

В Южному розпочався процес створення громадської ради, це новий дорадчий орган при Южненській міськраді. 12 березня відбулось перше засідання ініціативної групи. До засідання онлайн підключилась представниця Всеукраїнської благодійної організації «Інститут місцевого розвитку» Юлія Свєженцева. Вона неформально назвала такий дорадчий орган – «Совістю громади», зазначивши, що до складу цього органу мають входити активні жителі ОТГ, які мають на меті не пропіарити себе, а, дійсно, працювати на користь жителів, представляти їхні інтереси під час формування та реалізації політики на місцях. Цей консультатично-дорадчий орган повинен буде інформувати населення нашої ОТГ про результати своєї діяльності й забезпечувати зв’язок між органами влади та громадськістю, пропонуючи на розгляд питання, які мають важливе суспільне значення. Цей орган працюватиме над підвищенням прозорості, підзвітності та ефективності органів влади.

Серед присутніх на засіданні були:

 • Ігор Чугунников, секретар Южненської міськради;
 • Вероніка Клімова, начальниця відділу з питань внутрішньої політики та зав’язків з громадськістю;
 • Олена Камалова-Кутинець, заступниця начальниці-начальниця віділу з зовнішньоекономічної діяльності, інвестицій та туризму управління економіки;
 • Григорій Денов, начальник юридичного відділу;
 • Ольга Шаякубова, заступниця директора громадської організації «Агенція розвитку міста Южного»;
 • Арсен Ілюхін, директор благодійного фонду «Серце Южного»;
 • Юрій Квочка, голова ГО «Штаб волонтерів «Незламні»;
 • Ірина Яковлєва, голова ГО вимушених переселенців Донецької та Луганської області, Автономної республіки Крим – «Нова мрія»;
 • Наталя Безрук, членкиня ГО «Центр правозахисту – ВЮС».

   На засіданні присутні затвердили терміни підготовки та проведення установчих зборів, обговорили механізм проведення цих зборів, підготували текст оголошення щодо прийому документів для участі в зборах з подальшим входженням до складу ради (заяви прийматимуться з 29 березня). Громадська рада в Южному складатиметься з 21 особи. Відповідальна за збір інформації – начальниця відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Вероніка Клімова (04842 3 30 03).

   Вероніка Клімова: «Южненська міськрада, керуючись Постановою Кабміну № 996 розпочинає  роботу з формування складу громадської ради. Установчі збори орієнтовно відбудуться 14 травня о 10:00 в адмінбудівлі виконкому. Формування громадської ради на установчих зборах відбуватиметься шляхом рейтингового голосування (заповнення бюлетенів) за внесених кандидатів, які особисто повинні бути присутні на зборах. До складу громадської ради можуть бути обрані представники громадських та релігійних об’єднань, благодійних організацій, творчих та професійних спілок, асоціацій, організацій роботодавців та їх об’єднання, ЗМІ, які зареєстровані в установленому порядку. Для участі в установчих зборах до ініціативної групи подаються документи: заява; рішення про делегування для участі в зборах представника, який є кандидатом в члени громадської ради; заява про згоду на обробку персональних даних; біографічна довідка; відомості про результати діяльності організації чи об’єднання (за пів року), яке представляє кандидат; відомості про місце знаходження, електронна пошта; мотиваційний лист; фото».

   З її слів, на сайті міськради найближчим часом буде оприлюднено оголошення щодо прийому документів для подання кандидатур до складу громадської ради, перелік необхідних документів. Вона також зазначила, що на цьому сайті створено окремий розділ “Громадська участь”, який в подальшому планується заповнити інформацією щодо громадської ради і де будуть проводитись електронні косультації та можна буде подавати петиції.

   Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

   Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

   Интересные публикации по этой теме:

   25 thoughts on “«Совість громади»: в Южному створюють новий дорадчий орган при міськраді

   1. Это ж в скольких уголовных делах и взятках надо было так испачкаться власти, что уровень доверия людей составляет всего 10%???? Действительно, неужели только сейчас ЭТО стало очевидным!

   2. “Совість громади” ха-ха. Что делает пока что, в инициативной группе г-н.Чугунников? Один из самых БЕЗСОВЕСТНЫХ и наглых ВОРЮГ в городе!

   3. Очередное мертворожденное нечто, а ведь всё на много проще, представителям власти нужно всего-навсего соблюдать закон и сразу появится доверие.

   4. Сайт міськради між іншим НОВИЙ, але одразу був мертвонародженим, як і його попередня версія. Бо людей в прес-службу треба брати СВОЇХ і грамотних, з бажанням працювати, а не айкос палити цілими днями біля міської ради.

   5. Заголовок про совесть громады и фото с Чугунниковым, журналистка явно с юмором!!!

   6. Вот это сборище))) Там на каждом печать ставить негде! За что они бороться собрались?!)) Сюр…

   7. А какой смысл в “совещательном” органе, если он никаких полномочий иметь не будет?

   8. Как только увидел Юрия Квочку, сразу понял, что этот орган называется “бессовестность громады”. Господин Новацкий, у Вас под носом рождается новая коррупционная структура. Завязывайте с этими новыми инициативами, уже никому не смешно.

   9. У статті немає про “представників влади” Напевно це про владу , як державний інститут управління”. А ле є про “представників депутатсьго корпусу” Депутат це ланцюг між владою та громадянами.Колись деякі активісти стали депутатами , але ланцюг не створили. 10 % довіри. Депутати не зможуть доповісти формулу цих 10%. Треба знову нові активісти? Це якесь ДЕЖАВЮ .Вже було. Тому і недовіра. Нічого не змінилося і знову чомусь потрібна прозорість, підзвітність. Чому прозорості і підзвітності нема? Вона постійно з періодичністю потрібна. І так все життя.
    Читаємо.
    “Діяльність проекту спрямована на розширення взаємодії громадян з органами місцевої влади”. Чи хтось запитав у громадян , доречно чи потрібна для рада. Вже “порешали”. Установчі збори скликали. Шукають активістів. Самі , без , громади , але В громаді щось створюють, щоб десь прозорість знайти. Де ж вона ? Ау, прозорість де ти? Да, тут, я сиджу як підзвітна
    Там до тебе рада йде. Знову?

   10. аааа, так вот оно чё, оказывается депутатов у нас мало – все неправильные, не справляются. Нужна ещё молодежная рада, и рада “совесть громады” – очередные балаболы, которые будут ОБСУЖДАТЬ и ОБГОВАРИВАТЬ. Уже знаю кто там будет: активисты и волонтэры, тк больше в городе никого из мужиков и не осталось: либо на фронте, либо на кладбище

   11. Оце так Совість громади)))) !!!! А Чугунников як очільник, то просто жах та посьміховисько! Безпритульний малозабезпечений екс очільник ЮТКЕ, в якого дружина та неповнолітня дочка мільонери! Знущання над совістю, тим більш, ГРОМАДИ!

   12. Совість Громади це я! Отримуючи копійки, та не беручи нічого, що належить державі, я якогось хріна до сих пір жива. Так, часто буває що на работу немає грошей доїхати, немає що їсти, але таких як я багато, і тому я ненавиджу оці набряклі пики.

   13. Среди активных депутатов Юрченко. Не доводит до людей прозрачность и отчётность власти. Хотя шел от народа и спутником между властью и людьми.последний раз не бюджетом занимался , а собаками на ТВ.
    Активист – депутат Полякова. Юридически проявляла себя. По закону могла все выявить и прозрачно вести диалог с народом о бюджете города
    Зачем бюджет. Амброзия лучше. Бюджет это скучно. А брозия – это активность, природа, спорт, свежий воздух.

   14. когда вы слышите от человека слова “платформа, презентація, панельна дискусія, менторство, інтенсив, саморегуляція, координатор, проЄкт”, то знайте – перед вами фестивальный шароварный балабол

   15. Южненцы гибнут, а в исполкоме полно мордоворотов, которые тыняются вокруг здания с перекура на перекур. Бывший донецкий милиционер Ферябов получил квартиру, должность, бронь. А наши лучшие ребята гибнут, защищая его малую родину. Вот это справедливость по южненски, по совести.

   16. Так там всех Шегида подбирала и пристраивала по принципу личной преданности ! А потом рассчитывала в кресло мэра присесть, во Биляры рулят!

    1. Роками ви намагаєтеся зв’язати народ зі своїми неробами (“депутатами”) через усілякі об’єднання, платформи та іншу дурницю. Зрозумійте вже, що прості люди на межі виживання, а депутати у світі чарівному м межах виконкому. Не обманешь – не проживёшь.

   17. Andy, що виходить? ОТГ отримує фінанси від USAID(?) на проект, в котрий входить створення ради громадської, створення застосунка “Разом”. Люди реєструється у застосунк Заходять туда і спілкуються з громадською радою, а не з владою , як підтасовують та маніпулюють автори проекту. Так?

   Залишити відповідь

   Не пишите глупости, пожалуйста.