Соцдопомога на 11,2 млн грн: які категорії населення Южного отримали виплати в 2023 році

Информ-панорама

В 2023 році на Програму соціального захисту окремих категорій населення Южненської громади було затверджено фінансування з місцевого бюджету – 11,2 млн гривень, що на 3% більше 2022 року – 10,9 млн гривень. Ця програма була розроблена з метою посилення рівня соціального захисту окремих категорій жителів нашої громади, які потребують найбільшої уваги та підтримки, поліпшення  якості їхнього життя. На які саме заходи були передбачені бюджетні кошти в минулому році в межах вказаної програми повідомляється у відповідному звіті, який оприлюднено на сайті міськради і який южненські депутати мають розглянути з подальшим затвердженням на наступній сесії.

Протягом року за рахунок місцевого бюджету надавались такі види допомоги:

 • одноразова матеріальна допомога громадянам міста, яким виповнилося 80, 90, 100 років;
 • матеріальна допомога за рішенням Координаційної ради;
 • матеріальна допомога на поховання деяких категорій громадян;
 • одноразова  матеріальна допомога особам з інвалідністю І групи;
 • одноразова матеріальна допомога надається щорічно громадянам на привітання з Днем народження, яким виповнюється 91 рік та більше;
 • одноразова матеріальна допомога жителям громади з нагоди відзначення пам’ятних дат;
 • одноразова матеріальна допомога при народженні/усиновлені дитини;
 • одноразова матеріальна допомога пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих (померлих) бійців;
 • матеріальної допомоги сім’ям померлих Почесних громадян міста або громади.

В документі зазначається, що продовження військової агресії РФ по відношенню до України визначили пріоритетні заходи Програми, зокрема надання одноразової матеріальної допомоги пораненим військовослужбовцям ЗСУ, СБУ, МВС та інших формувань визначених згідно з мобілізаційними планами у розмірі 20 тис. грн на одну особу та сім’ям загиблих (померлих) військових у розмірі 50 тис. грн на сім’ю, в т.ч. допомога на поховання та виготовлення і встановлення надгробку на кладовищах громади.

В 2023 році отримали допомогу 77 осіб на загальну суму 2 740,0 тис. грн. З початку року чотирьом військовослужбовцям, які отримали поранення, була надана допомога на загальну суму 80 тис. грн, з травня 2023 року розмір виплат збілишили до 40 тис. грн, таким чином, 51 поранений отримав допомогу на загальну суму 2 040,0 тис. грн. 18 членів сімей загиблих військових  отримали допомогу у розмірі 30 тис. грн на одну особу на загальну суму 540,0 тис. грн, на виготовлення та встановлення надгробку на кладовищах громади 4 особи отримали допомогу у розмірі 20 тис. грн на одну особу на загальну суму 80 тис. грн (в тому числі с. Сичавка – 12 осіб (8 поранених, 2 загиблих),  смт Нові Біляри – 3 особи (1 загиблий, 2 поранених), с. Кошари – 1 особа (поранений).

Важливий напрямок допомоги в межах вказаної програми – це надання виплат жителям громади та деяким категоріям з числа внутрішньо переміщених осіб за рішенням Координаційної ради, в тому числі особам, які опинились в дуже складних життєвих ситуаціях та не в змозі подолати їх самостійно. В 2023 році отримали такий вид допомоги 339 осіб на загальну суму 4,5 млн гривень.

Залишається важливим заходом і поліпшення та стимулювання демографічної ситуації в громаді, тому  надання одноразової матеріальної допомоги при народженні/усиновлені дитини, у розмірі 10 тисяч гривень на першу дитину, 15 тисяч гривень на другу дитину, 20 тисяч гривень на третю і наступну дитину, є актуальним, – зазначили в управлінні соціальної політики, яке очолює Наталя Монастирська. Так, в 2023 році отримала таку допомогу 71 особа на загальну суму 1 млн гривень. Отримали за рік виплати на першу дитину – 29 сімей, на другу – 26, на третю – 14, на четверту – 1 родина, на шосту – 1. З них дівчат – 38, хлопчиків – 33.

«Таким чином, завдяки реалізації заходів Програми соціального захисту окремих категорій населення Южненської громади допомогою охоплюється все більша чисельність незахищених категорій населення ОТГ, особливо громадяни, які опинились в дуже складних життєвих ситуаціях та не мають змоги подолати їх самостійно, військовослужбовці та члени сімей загиблих бійців, тощо», – зазначається в звіті.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

2 thoughts on “Соцдопомога на 11,2 млн грн: які категорії населення Южного отримали виплати в 2023 році

 1. Учителям начинайте платить материалку, ежемесячно, мы на грани выживания, и ещё одно, всех призываю выйти из профсоюзов. Пустая трата денег.

 2. Лена, устраивайтесь на работу в муниципальную варту. Эта служба властям нужнее, чем воспитание каких-то там детей

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.