ОПЗ може відновити роботу: РФ можуть дозволити експорт аміаку через аміакопровід «Тольятті-Одеса»

Информ-панорама

З метою продовження роботи “зернової ініціативи” Росії можуть дозволити експортувати свій аміак тим же коридором, яким Україна зараз експортує продовольство. Про це пише Financial Times з посиланням на чотирьох осіб, знайомих з цим питанням. Учасники перемовин впевнені, що сторони домовляться про продовження угоди до закінчення терміну її дії в суботу, 19 листопада. За інформацією співрозмовників FT, Росія отримає послаблення щодо “Россєльхозбанка” для проведення платежів за власний сільськогосподарський експорт і відновлення роботи аміакопроводу “Тольятті-Одеса”, кінцевою точкою якого є Одеський припортовий завод.

Переговори про продовження угоди ведуться в рамках ООН, і цей процес включав двосторонні зустрічі в кулуарах G20 на Балі. Згідно з переглянутою угодою, Росія зможе використовувати той самий морський коридор, яким з серпня експортується українське продовольство, для власного експорту аміаку.

Довідка. Аміакопровід “Тольятті-Одеса” протяжністю 2,4 тис. км слугує транзитним маршрутом для експорту російського аміаку. В РФ він бере початок у місті Тольятті, де завантажує аміак виробництва ПАТ “Тольяттіазот” російського олігарха Дмітрія Мазепіна та АТ “Міндобрива” олігарха Аркадія Ротенберга. Обидва знаходяться під українськими санкціями, які передбачають “часткове чи повне припинення транзиту ресурсів”.

Москва також вимагала від США і ЄС зняти санкції, які відключили від системи SWIFT державний Російський сільськогосподарський банк (Россєльхозбанк). Ймовірно, що США натомість допоможуть забезпечити кореспондентські відносини для російського кредитора в американських банках без зняття накладених санкцій.

“Вони (Росія – ред.) стогнали і скиглили про банківські домовленості, але врешті-решт те, що вони дійсно хотіли – це аміак”, – сказала одна людина, знайома з переговорами.

За даними оператора української частини аміакопроводу “Укрхімтрансаміак”, у 2021 році транзит аміаку становив 2,3 млн тонн, а за неповні два місяці 2022 року – 370,6 тис тонн. За надання послуг українська компанія у 2021 році отримала 2,9 млрд грн, а держбюджет – 1,2 млрд грн.До 24 лютого аміакопроводом прокачували до 200 тис тонн газу на місяць. Отже, у разі відновлення транзиту РФ отримуватиме близько 200 млн дол виручки щомісяця, або 2,4 млрд дол за рік.

Джерело: “Українська правда”.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “ОПЗ може відновити роботу: РФ можуть дозволити експорт аміаку через аміакопровід «Тольятті-Одеса»

  1. Ні в якому разі не робити транзит проклятому путлеру 200 млн дол Він зариває в землю український народ А росіяни на ОПЗ дають подачку окупанту Завод закрити і геть російську хімію з УКРАЇНИ А росіян депортувать з УКРАЇНИ Хай там в Росії будують свій транзит хоть в Космос

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.