Перейменування Южного: визначено дати голосування та затверджено бланки анкет (фото)

Информ-панорама

На черговому засіданні робочої групи з питань перейменування міста, яке відбулось 5 жовтня, затверджено дати проведення громадських слухань, які проходитимуть в формі голосування. Зареєстровані в Южному містяни віком від 18 років зможуть прийти в Палац культури «Дружба» з 12 по 15 жовтня і віддати свій голос за одну з 12 відібраних комісією варіантів назв (з 10:00 до 20:00). Одночасно з цим буде відбуватись голосування на електронній платформі E-dem, однак період для участі в голосуванні в режимі онлайн буде більш тривалим, з 12 по 17 жовтня. Членкиня робочої групи та секретарка міськради Оксана Воротнікова висловила сумніви щодо ефективності цієї платформи, адже приклад громадського обговорення стосовно присвоєння міській лікарні імені Романа Лиманського, яке як раз проходило на E-dem, показав, що участь взяли всього десять користувачів. До того ж, чимала кількість южненців в соцмережах висловилась тоді, що просто не змогла зареєструватись, бо в процесі виникли труднощі. Тому було вирішено, що в ПК буде залучений експерт, який показуватиме людям, як зареєструватися і проголосувати онлайн. Також розглядається можливість, щоб такий фахівець проконсультував містян в прямому ефірі на каналі Южненського телебачення перед початком голосування.

Тим, хто захоче проголосувати очно в Палаці культури, треба буде заповнити анкету, бланк якої сьогодні затвердили. Це питання викликало тривалу дискусію, адже заступниця голови робочої групи Олена Баранецька озвучила, що буде 12 варіантів анкет у відповідності з кількістю відібраних назв, проте ішні членкині, Інна Яблонська та Оксана Воротнікова, висловили думку, що необхідно дати людям можливість обрати 13-й варіант під час голосування, де була б вказана відповідь: «Не подобається жодна з назв». Підтримав їх і начальник юридичного відділу міськради Григорій Денов.

Григорій Денов: «Так як листа з офіційною відповіддю зі столиці стосовно нашого запиту щодо відповідності стандартам державної мови назви «Південне/Південий» поки що немає, я теж за те, щоб дати людям варіант: «Проти жодної з 12 пропозицій».

Інна Яблонська: «13-й варіант дасть можливість зрозуміти, скільки людей в місті не підтримують ніяку з цих 12-ти назв. Бо якщо не дати можливість людям висловитись проти всіх пропозицій, тоді ця категорія людей взагалі не прийде на голосування, але ж є на сьогодні містяни, які хочуть висловити таку думку стосовно того, що жодна з 12-ти пропозицій їм не до вподоби. В кожній з анкет вказана конкретна назва на вибір, але треба передбачити ще один варіант анкети – 13-й».

Ініціативу зазначених вище членів робочої групи не підтримали. Було вирішено, що для голосування буде тільки 12 варіантів анкет. На думку членкині комісії та директорки студії телебачення «МИГ» Ольги Годовенко, додаючи 13-ту анкету, серед населення Южного тим самим буде створено протистояння.

Ольга Годовенко: «В такий спосіб в суспільстві буде створено штучне протистояння. Треба всім нагадати, що голосування має консультативний характер, воно націлене саме на те, аби дізнатися, які тенденції є в місті, щоб депутати Южненської міськради побачили думку людей і їм було легше визначатись під час голосування на сесії. В громадських слуханнях можуть брати участь ті, хто хоче долучитися і хто активний, а не ті, хто проти всіх варіантів. В цьому разі я вважаю, що недоцільно вносити 13-й варіант «Проти всіх», бо він ні на що не впливає».

Під час проведення голосування в Палаці культури будуть присутні 2 працівника Южненської міськради та 1 представник робочої групи з питань перейменування, вони чергуватимуть в дві зміни. Про це доповіла Олена Баранецька. Можливість віддати свій голос у южненців буде з 10:00 до 20:00. Слід нагадати, що остаточне рішення щодо нової назви міста прийматимуть депутати. Адже за результатами голосування серед містян буде підготовлений відповідний проект рішення, в якому буде вказана пропозиція нової назви, яка набере більшу кількість голосів южненців (або ж декілька). Якщо більшість представників депутатського корпусу підтримає такий проект рішення, він буде надісланий на розгляд в столицю. Проте може бути таке, що депутати не підтримають цей проект рішення. Про це вкотре нагадав начальник юридичного відділу Григорій Денов, зазначивши, що тоді вся діяльність робочої групи зійде нанівець…

Зазначимо, 19 вересня робоча група затвердила остаточний перелік пропозицій нової назви міста, який буде винесений на голосування:

 • Аджалик
 • Аненталь
 • Оріяна
 • Порт-Аненталь
 • Порт-Оріяна
 • Доброморськ
 • Мореслав
 • Портовськ
 • Причорноморськ
 • Сонячноморськ
 • Тилігул
 • Аксинськ

Після завершення громадського обговорення відбудеться зустріч представників Южненської міськради, зокрема робочої групи, та жителів міста. Планується, що вона пройде в Палаці культури, де містянам озвучать ті назви, які будуть обрані за результатами громадського обговорення, тобто ті, як наберуть найбільшу кількість голосів серед населення. Саме ці варіанти нової назви будуть вказані в проекті рішення, який згідно з процедурою мають розглянути депутати.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

14 thoughts on “Перейменування Южного: визначено дати голосування та затверджено бланки анкет (фото)

 1. Графу “против” нельзя это вызывает противостояние в обществе, а насильно пропихивать переименование города, можно, противостояния этот процесс, по мнению некоторых особ, не вызывает. Если вы ищете логику, ее здесь нет. Есть отработка заказа на рагулезацию города.

 2. Даже на этом сайте, 13-й вариант: “Против всех”, – поддерживает около 75% принявших участие в опросе. Скорее всего, в реальности, этот процент даже выше. Эти марионетки, конечно же, просто отрабатывают заказ. Но настолько нагло игнорировать мнение подавляющего большинства жителей в вопросе переименования и города, и больницы – это чревато последствиями на следующих выборах и для Новацкого, а через него, и для этих марионеток. Закон бумеранга – никто не отменял!

 3. Пропоную напроти кожної назви написати ЮЖНЕ, якщо вони не зробили нам вибору. Знаю, скажуть: “Анкета не дійсна”, зато нехай бачать, що ми за Южне. Головне прийдіть і проголосуйте.

 4. Интересный будет опрос. Часть населения выехало, часть мужчин мобилизовали, часть мужчин не придет (по понятным причинам) Прибегут 10 “актывыстов” и “проголосуют” за Аджалык и все город “проголосовал”.

 5. Люди бачать , що проти Лиманського 74 % при голосуванні. І це в умовах відсутності частини населення. Так було б 90 та більше відсотків. Назва міста : 73% проти всіх назв.

 6. Одно скажу, это очень хороший индикатор для будущих выборов городского головы. Засунул голову в песок и думает, что его не видно. Типа меня нет, делайте, что хотите. А слово своё сказать слабо? Господин Новацкий, если вы еще не забыли, вас избрали жители города Южный, поддержали абсолютное большинство, а вы плюёте на мнение и выбор жителей Южного. Какие то курицы придумали ни кому не понятную орияну, аненталь, и прочую мерзость…… нет слов.

 7. А какой смысл голосовать онлайн или офлайн, если в статье сказано что, депутаты могут игнорировать решение горожан???

 8. А ведь мало кто помнит, что это всё началось с визита натальи пипы, потом ещё кто то подключился из института нацпамяти, а до этого всего, с жуткого школьного скандала .

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.