Перейменування Южного: група колишніх депутатів направить звернення до ВР

Информ-панорама

На черговому засіданні робочої групи з питань перейменування міста Южного 30 серпня стало відомо, що група колишніх депутатів Южненської міськради (перших скликань) підготували звернення на ім’я Руслана Стефанчука, Голови Верховної Ради України. Про це повідомила під час засідання Тетяна Макогоненко, голова жіночої громадської організації «Любава», ветеран Одеського припортового заводу, колишній депутат. Вона нагадала присутнім, що в 2021 році більше трьох тисяч южненців підписалися проти перейменування міста і зазначила, що, на її думку, проводити зараз, під час війни, процедуру зміни назви міста – недоречно.

«Я хочу трохи повернутись в історію нашого міста і сказати, що в квітні 1978 року на великій конференції ОПЗ було прийнято рішення, щоб наше місто мало назву “Южний”. Не було жодного порушення в процедурі. Це єдина назва, до якої ми звикли, з якою живемо. Оскільки я маю відношення до колективу ОПЗ, можу сказати, що через мене пройшло вже декілька поколінь южненців, вони знають саме таку назву свого міста. Час іде, все змінюється, якщо нова назва міста буде «Південний», то це хоч якось зрозуміло, бо буде просто переклад нинішньої назви на українську. Ви говорите, що треба дізнатись думку містян, так ось, в грудні-січні 2021 року за ініціативи наших громадських організацій ми провели опитування серед населення міста, тоді зібрали 3 917 підписів проти перейменування Южного. От люди приходять і говорять, ми вже тоді підписались і робити це вдруге не будемо. Наразі депутати перших скликань (Верба, Гайдамака, Басалкіна, Шумейко, Морозов, Кілівник, Сухоткіна, Бобилєва та інші) зібрались знову. Ми написали звернення до Руслана Стефанчука, Голови ВР України, в якому висловили свою думку, що на сьогоднішній день перейменовувати місто – не можна, це недоцільно, треба дочекатися закінчення війни. Наші люди сьогодні воюють на передовій, багато хто поранений, хтось зник безвісти… Всі вони хочуть повернутися в рідне місто, в Южне. Ми просимо Стефанчука відтермінувати процедуру перейменування, дочекатися завершення війни, коли наші люди (хтось за кордоном, хтось на фронті) повернуться додому, в місто. Ми, депутати перших скликань Южненської міськради, залишаємо за собою право надіслати це звернення Стефанчуку», – повідомила Тетяна Макогоненко.

Виступ активістки обурив деяких членів робочої групи, зокрема філологиню Олесю Чайківську та директорку студії телебачення «МИГ» Ольгу Годовенко.

Олеся Чайківська: «Слухати пані Тетяну – для мене це велика наруга над моєю особистістю, над всіма тими людьми, які зараз гинуть, тому що, скільки я себе пам’ятаю в місті Южному, вона кликала сюди «русский мир», їхала і кланялася «русскому вассалу», вона цю війну розпочала на нашій території. Вона принижувала голосувати то за Януковича, то за Тимошенко, дивлячись, яку команду їй давали. Мені прикро, що вона має совість про щось тут говорити, на її руках кров наших людей…»

Ольга Годовенко: «Хочу додати, все те, що Тетяна Макогоненко прагнула тут будувати – це «русский мир». Я не пам’ятаю ваших вибачень за те, що ви його сюди привели і за те, що сьогодні наші хлопці і чоловіки воюють. Якби ви не вели сюди оцих росіян, то, може, і війни б не було. Якщо ви будете писати звернення до ВР, прошу не маніпулювати нашими Воїнами, які зараз відстоюють незалежність України».

На сьогоднішньому засіданні окрім активістки Тетяни Макогоненко були присутні також історик Валентина Біла, філологиня Оксана Лукаш-Ворожбит, художниця Лариса Демьянишина. Вони висловили думку, що нова назва міста не має бути запозиченою з інших мов, а повинна бути українською.

Заступниця голови робочої групи Олена Баранецька повідомила, що збір пропозицій від южненців триватиме до 7 вересня, а на наступному засіданні, 12 вересня, члени робочої групи згідно з критеріями (затверджено сім) будуть відбирати з-поміж всіх наданих містянами пропозицій (на сьогодні їх 156) основні для подальшого проведення громадського обговорення. Зазначимо, що, скільки саме буде відібрано назв – невідомо. За словами Баранецької, їх може бути і три, і п’ять, і десять. Вона також в черговий раз звернулась до членів робочої групи і закликала їх не агітувати за певну назву в соцмережах, адже це робити некоректно. Також Олена Григорівна акцентувала увагу, що будь-які опитування, які проводять зараз в місцевих пабліках, телеграм-каналах, вайбер-спільнотах – не є офіційними, за них робоча група не несе відповідальності і враховувати їхні результати не буде. Це виключно ініціатива адміністраторів цих спільнот.

«З 15 до 20 вересня на базі ПК «Дружба», через студію телебачення «МИГ» і соцмережі ми презентуємо відібрані назви. Протягом п’яти днів, з 23 до 27 вересня, буде здійснюватись голосування, в тому числі через застосунок «Дія», за одну з пропозицій. З 28 вересня по 7 жовтня наша робоча група буде підбивати результати голосування і виносити проект рішення на затвердження сесії. Ми готові до того, що буде декілька проектів рішень, наприклад, з двома варіантами, а депутати вже будуть визначатись. Нам потрібно почути думку людей, потрібно їм презентувати основні назви, також треба почути і позицію спеціалістів, тому будемо звертатись до них, зокрема до філологів, з вже відібраними назвами, вони прокоментують свою думку по кожній з них. Я хочу вкотре звернутись до членів робочої групи і наголосити всім, що ви не можете зараз агітувати і підтримувати якусь певну назву, в соцмережах дехто ставить вподобайки, рекламує конкретний варіант назви – це некоректно робити», – озвучила Олена Баранецька.

Начальниця відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Вероніка Клімова підсумувала, що за останні два тижні южненці надали 24 пропозиції через анкетуванні та ще 22 через гугл-форму. Крім того, одну пропозицію було надіслано на електронну пошту міськради та ще одну на ім’я Южненського міського голови.

Перелік пропозицій від містян за останні 2 тижні:

 • Аненталь
 • Приморськ
 • Любомирів
 • Південний/Південне
 • Мореслав
 • Моревіль
 • Божич
 • Височани
 • Оріяна
 • Лукомор’я
 • Папічевськ
 • Сонячне
 • Елай
 • Мирослав
 • Терзиул
 • Міжлиманськ
 • Причорноморське
 • Причорноморськ
 • Тилігул
 • Глорі
 • Сімвітрів
 • Монако
 • Портоморськ
 • Юнталь
 • Анкора
 • Героїв
 • Південь
 • Порт-Оріяна
 • Південноморськ
 • Мрія
 • Найкраше
 • Фолкстон
 • Юне
 • Бажане
 • Пелагіс
 • Пелагея
 • Бережне
 • Чорнобережне
 • Легітне

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

28 thoughts on “Перейменування Южного: група колишніх депутатів направить звернення до ВР

 1. Те що було вчора вже скисло!Ця стара путінська баба подруга сепарши воротнікової ще сміє свій поганий рот розкривати.На ній вже тисячі трупів ,розбиті міста і десятирічна війна її раши проти України .Люди пам’ятають як вона на ОПЗ заробляла. Мабуть досі не володіє державною мовою.А діти за діяльність цих комуняцьких хвойд платять життям.

 2. Доречи, Макагонинко свого часу була в профспілкі, ми всі помятаемо як вона себе поводила з працівниками опз. Корінням з нашим містом їі ничого не повязує . А вот скандальна та провокующа ії поведінка це як раз таки і є зв’язок з Воротніковой. Дійсно ці дві курки знають одна одну та свого часу підтримували рузький мир ,так само як і їх поплюжник Гречкин. Гнати їх треба звідси до їхнього магадану

  1. Саме так!Це відомі сепари яких сюди навезли за часів срср.Вони люто ненавидять українців і утримують тут свій рускіймір також останні 32 роки.Скільки за цей звіринець має заплатити Южне,чиїми життями.Зазвичай вони державною мовою не володіють зовсім і завжди агресивні до НАШОЇ України.

   1. Цікаво а чого ви вже перейменували місто Южний на місто Южне! Це незаконно! Но не слишком ли уже депутаты занимаются разборками с переименованием долго? Прочитал график утверждения проекта,проекта который в это время нахрен не нужен! Лучше бы депутаты вышли бы на наших ребят которые служат и узнали что им нужно и закупили это всё! А так же рассмотрели вопрос ежемесячной выплаты семьям погибших ребят! А то гавкаются между собой за безполезный вопрос! Как будет называться город! После войны разберётесь! Пробачте що писав другою мовою! Но це не значить що я привіз сюди війну! Як ви всі депутати задовбали своїм безглуздям!Я вважаю що всіх вас треба вже міняти на більш толкових та дійних містян!

    1. И где вы там депутатов увидели? Там сидят работники исполкома и “активисты”.

   2. Оля, а чому Южне а не Перлина має заплатити за цей звіринець? Я українець і люто ненавиджу і завжди агресивний до соросовських опаришів, які 32 роки руйнували і привели до війни Україну. Державною мовою володію.

 3. Доречі, ні ОПЗ вже не працює, ні профспілки немає. Соросята – грантоїди все перетворили в руїну. Саме на них кров сотень тисяч загиблих українців, тягнули сюди НАТО всупереч конституції – отримали війну. Подивіться на пики цих Годовенко та Чайківської – вони ж хворі.

  1. Пики Годовенко ?Чи не вдавить тебе сучий сину?Через вашу рашу ці люди втратили своїх рідних.Нас вбиває твоя раша,твій путін щодня.Вже 6,5 тисяч ракет прилетіло на територіїю України від твоїх братів.

 4. К Макогоненко пиетета не испытываю, но в данном случае снимаю шляпу. Вступить в схватку с умалишенными – это подвиг! Остальные робко прячут тело жирное в утесах. Всё ждут, когда победят тараканище. А Чайковская, Годовенко, Баранецкая – надругательство над здравым смыслом.

  1. В парке Кованных скульптур есть лавочка с надписью на спинке: “Немає поганих мов – є погані язики”. Интересно, тоже демонтируют?
   “Собачье сердце” в чистом виде, Швондеры рулят!

  2. Нагадую – це Україна.Ти ,чмоня ніякого відношення до неї не маєш.Твоя раша за порєбріком.

 5. В 2004 году, Макагоненко на Портовской остановке, с бабками агетировала о разделении Южного, и Одесской облости, тогда отмазалась, запугивала людей на Опз, почему ей вообще кто то слово даёт?

  1. макогоненко і зараз агітує на вулиці за рускіймір.А їх краща подруга з єс надала їй трибуну проти України.До речі,воротнікова в день повномаштабного нападу готова була зустріти рускіймір і звернулася до громади мовою вбивць замість єдиної державної.Якщо люди не звернуть увагу СБУ на ці кадри нам ніколи не вибратись з цвинтару.В будинку де проживають ці злодійки керує в ОСББ внучка шумейко , ще одна подруга раши,тут жив чи живе новацький.Але за 16 років жодного разу не висів прапор України і не висить,бо головний по ОСББ ригіонал любивий.Їм Україна треба для наживи.24 южненця вже вбито рашистами ,загроза кожну хвилину,6,5 тисяч ракет вилетіло в Україну з території раши для звільнення цих дикунів,а ми все граємось з путінськими бабками.

   1. А при чому тут до цього ОСББ по Новобілярській Любівий? не дезінформуйте. Він проживає в іншому будинку, де взагалі ОСББ немає.

   2. Соросівська соска Оля проти путінських бабок. Прикол! Ще й про наживу щось белькоче.

   3. Значит ты считаешь Крым русским? Это про твои слова о вылетивших ракетах.

 6. Не бачу різниці між старою владою і теперішньою. Старі крім злодійства і війну сюди назазивали, а теперішні і до і під час війни також піздять гроші з бюджету. Гнєушева, любівий, новацький і т.п. Чого ж ви , депутати мовчите? Де ваши обурення? Сидите з ними за одним столом і розумнічаєте!)))
  Чи ви тільки з дозволу хазяїна гавкаєте?

 7. У Чнрнiгiвськiй областi є село Южне. Це пiвнiчна части на . Як його перейминують?
  У Днiпропетровськiй областi є село Южне. Перейминують Чи його ?
  Одеська область мicто Южне . Треба перейменувати. Як це розумiти? Це бiльш для сварки людей пiдходить.

 8. Ні Оля, ні Чайківська, ні Баранецька місто наше не будували, тому для них не має різниці, яка буде назва. Візвірились на Макагоненко, хоча вона ні чого поганого не запропонувала. Дійсно, треба за участю хлопців, які захищають Україну провести опитування і потім приймати рішення. Ящо будуть приймати рішення Оля, Леся та інші, які ненавідять жителів нашого міста, це буде жах.

 9. Тетяна Іванівна Буртак башкирка вона ненавидить УКРАЇНУ а головне українську мову вона не розмовляє українською мовою какає та чтокає Вона для УКРАЇНИ стратегічний ворог бо їй помилково УКРАЇНА дала Громадянство ЇЇ просто вигнать з УКРАЇНИ або посадить за грати

 10. Справа не в Макогоненко, справа в назві міста. У нас в області, 80 відсотків розмовляє по русски и бійці нашої армії, мешканці Южного, розмовляють по русски, так що тепер вони вже не захисники України? Досить вже розпалювати ворожнечу.

 11. Олена Заболотна как обычно приняла сто грамм, и пишет оскорбления в комментариях

 12. Смешно все это, русский мир в Украину привела не эта бабка, а наша государственная власть, которую мы же сами и выбрали в лице Кучмы и профессора. Весь Крым был застроен их недвижимостью, стоял вражеский флот и никого 30 лет это не смущало. И это только один пример, а есть и другие, например наша промышленность, которая опять таки принадлежала русским олигархам, крупнейшие операторы связи кроме лайфа и тд. Разрешили – получаем.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.