ОПЗ хоче приєднатися до процесу прийому та перевантаження зерна на морський транспорт

Информ-панорама

Майже рік тому, 18 вересня 2021 року, ОПЗ, один з найбільших в Україні виробників мінеральних добрив, припинив випуск основної хімічної продукції. Офіційна причина – висока ціна газу в Україні та низька вартість продукції АТ «ОПЗ» – аміаку та карбаміду – на світовому ринку. АТ «ОПЗ» став не єдиним підприємством, на яке вплинули високі ціни на газ. Зі схожою проблемою зіткнувся майже весь український бізнес: енергетики, аграрії, металурги, виробники будівельних матеріалів і скла, тощо. Для заводу настав дуже непростий час. Основний дохід АТ «ОПЗ» на період тимчасової зупинки виробництва став складатися з перевантаження аміаку, що надходив шляхом транспортування через аміакопровід. Але, у зв’язку з початком широкомасштабної військової агресії Росії проти України та введенням по всій країні воєнного стану, з 24 лютого 2022 року було зупинено прийом на завод рідкого аміаку по аміакопроводу.

Аміак, який було накопичено ще до початку бойових дій та перед блокуванням судноплавства у Чорному морі, залишився в сховищах АТ «ОПЗ». Всі витрати на газо- та енергоресурси по зберіганню аміаку в охолодженому стані (при температурі мінус 32,4°С), повністю лягли на Одеський припортовий завод, адже новий договір на зберігання не був підписаний контрагентом, та не був укладений. Сума боргу перед АТ «ОПЗ» за виконані послуги по прийманню, захолодженню та зберіганню аміаку в ізотермічних сховищах заводу склала більш ніж 320 млн грн. Черговим фінансовим тягарем для заводу стала відсутність терміном більш, ніж 3 роки, сплат за прийом та очищення стоків на очисних спорудах заводу від міста Южний. Сума боргу за виконані послуги перед АТ «ОПЗ» складає близько 60 млн грн, при тому, що всі витрати на енергоресурси, реагенти, тощо, по забезпеченню виконання робіт з очищення стоків, теж повністю лягли на АТ «ОПЗ» – зазначили в пресслужбі.

При подальшій відсутності надходження коштів на підприємство, призначених для забезпечення технологічних процесів із зберігання аміаку та очищення стоків, можуть виникнути нештатні ситуації, які призведуть до непередбачуваних наслідків у масштабі регіону – підкреслили на підприємстві.

Не припиняється робота з пошуків можливостей тимчасового перепрофілювання власних потужностей, залишаються актуальними перспективи запуску та поновлення виробництва мінеральних добрив за основним профілем заводу.  Шляхів цьому є декілька, по всіх напрямках працюють директори та фахівці АТ «ОПЗ». У теперішний час, з розрахунком на найближчі перспективи, у межах підписаної Україною угоди «Про зерновий коридор», Правлінням АТ «ОПЗ» вжиті заходи щодо приєднання підприємства у процес прийому та перевантаження зерна на морський транспорт, використовуючи потужності заводу.

«Навіть в умовах зупиненого основного виробництва, в ситуації жорсткої економічної кризи, трудовий колектив АТ «ОПЗ» продовжує наполегливо працювати. Заводчани розуміють складнощі воєнного часу та підтримують рішення керівництва, які дозволять зберегти завод, його колектив та подолати виклики, які поставив перед нами час» – зазначили в пресслужбі ОПЗ.

Фото: пресслужба ОПЗ.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.