Одещина змушена використовувати вдвічі менше електроенергії ніж зазвичай

Информ-панорама

Ворожа атака на об’єкти критичної інфраструктури 14 січня спричинила зростання дефіциту електроенергії в країні, через що в Одеській області продовжується режим екстрених вимкнень світла. Як пояснили в “ДТЕК Одеські електромережі”, через цю атаку Національна енергетична компанія “Укренерго” зменшила кількість електроенергії, яка може бути використана Одеською областю — ліміт електроспоживання. Так станом на 17 січня “Укренерго” надала обмеження споживання електроенергії для Одещини на денний час — майже 660 Мегават. 

Як зазначили в “ДТЕК” – це половина від нормального енергоспоживання області. При цьому критична інфраструктура, до якої не застосовуються вимкнення, використовує майже половину всієї доступної електроенергії. Для населення та промисловості залишається лише 53%.  До того ж вночі ліміти ще менші — близько 30% від потреби електроенергії за нормальних умов. При цьому левову частку знову ж споживає критична інфраструктура.

За таких умов енергетики не в змозі забезпечити виконання графіків, оскільки не вистачає доступної потужності, щоб забезпечити клієнтів світлом в гарантовані графіком години. Тому в області продовжують діяти екстрені вимкнення. Щодо графіків, то повернення до них, можливе лише за умов зниження дефіциту електроенергії в країні та збільшення лімітів споживання.

Між тим Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та компослуг (НКРЕКП) оштрафувала АТ “Вінницяобленерго”, АТ “Чернівціобленерго” та ПрАТ “Волиньобленерго” на 85 тисяч гривень кожне за недотримання графіків вимкнень електропостачання споживачам. Компанії перевіряли за заявами споживачів. Перевіряли також й “ДТЕК Одеські електромережі” – у п’ятницю 13 січня Одесу відвідав міністр енергетики України Герман Галущенко. Втім одеських енергетиків не штрафували. Перевірки охоплювали діяльність компаній протягом листопада – грудня 2022 року – передає “Інтент”.

Фото: В.Курбатов.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “Одещина змушена використовувати вдвічі менше електроенергії ніж зазвичай

  1. А чому в ночі ліміти ще меньше?На скількі я знаю потреба в ночі зменьшуется…? Оо

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.