Нардепи України відвідали порт Південний, який задіяний в «Зерновій ініціативі»

Информ-панорама

В рамках робочого візиту до Одещини депутати Верховної Ради України на чолі з головою профільного комітету Юрієм Кісєлем та спільно з першим заступником Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Василем Шкураковим відвідали порт Південний та Одеський порт. Основна мета візиту – інспекція роботи портів, задіяних в ініційованій Президентом України «Зерновій ініціативі» та визначення основних пріорітетів і проблемних питань. Про це повідомили в пресслужбі Одеської районної військової адміністрації.

«Продовження роботи «Зернової угоди» є стратегічно важливим не лише для Одеського регіону, а і для всієї країни . Забезпечення робити підприємств АПК, транспортно-логістичних підприємств, які сьогодні складають основу ВВП, надзвичайно важливо для економіки України. Віримо, що жодні шантажі з боку країни-агресора не завадять рішенню щодо продовження роботи «Зернової угоди», – наголосив начальник Одеської РВА Юрій Крук.

За існуючою статистикою в січні Україна експортувала «зерновим коридором» на 25% менше агропродукції, ніж у грудні через навмисні дії інспекторів РФ із затримки суден у Босфорі. Критично низький показник виходу суден із портів, лише 2-3 на добу, продовжив зберігатись і в лютому.

«Загалом за період роботи «зернового коридору» порти Великої Одеси (Чорноморський, Одеський та порт Південний) відправили 777 суден. Світ отримав лише 22 млн тонн продовольства, а має отримати понад 30 млн тонн за умови стабільного функціонування коридору. Ось і сьогодні в Одеському порту триває завантаження 50 тисяч тонн української пшениці на судно AVRA I для подальшого транспортування до Кенії. Одеса та Одеська область відіграють важливу роль у формуванні продовольчої безпеки світу. Тому закликаємо сторони «Зернової ініціативи» сприяти її стабільній роботі, продовженню і розширенню, та забезпечити вільне торговельне судноплавство в Чорноморському регіоні» – сказав начальник Одеської ОВА Максим Марченко.

Фото: пресслужба ОВА та РВА.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.