На реалізацію програми «Громадське здоров’я» в Южному передбачать 19,1 млн гривень

Информ-панорама

Члени виконкому погодили міську цільову програму «Громадське здоров’я Южненської громади» на наступні три роки. Раніше така програма вже діяла в нашій ОТГ, але її термін завершується, тому виникла потреба продовжити її реалізацію та запланувати в місцевій казні кошти на це. Загальний обсяг забезпечення за рахунок бюджету громади на 2024-2026 роки становить 19,1 млн гривень, зокрема на наступний рік – 6,3 млн гривень.

Напрямки програми:

  • Реалізація заходів з профілактики, догляду та лікування, спрямовані на протидію епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу;
  • Здійснення заходів щодо раннього виявлення та лікування туберкульозу (придбання туберкуліну для проведення туберкулінодіагностики для груп підвищеного ризику);
  • Виявлення та профілактика інших інфекційних захворювань (проведення щеплень);
  • Своєчасне виявлення та профілактика неінфекційних захворювань (забезпечення вагітних жінок фолієвою кислотою);
  • Проведення інформаційних кампаній з питань профілактики захворюваності та здорового способу життя;
  • Забезпечення хворих, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання.

Як пояснила заступниця головного лікаря з економічної частини міського Центру первинної медико-санітарної допомоги Ірина Лугових (на фото нижче), цю програму необхідно затвердити для того, щоб в подальшому була змога забезпечувати хворих на рідкісні захворювання пільговими лікарськими засобами, продуктами спеціального дієтичного харчування, підгузками та іншими виробами медичного призначення. Крім того, один з важливих заходів даної програми – це підвищення рівня поінформованості населення Южненської ОТГ з питань запобігання та профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань, а також пропаганда здорового пособу життя шляхом виготовлення і розповсюдження відео- та поліграфічної продукції (тютюнопаління, алкоголізм, наркоманія, надмірна вага, фізична активність, небезпечний секс, вакцинація, тощо).

Дану програму 17 серпня попередньо погодив виконком, а на сесії 23 серпня її мають затвердити депутати, якщо, звісно, буде достатня кількість голосів міських обранців.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.