Мер Южного відреагував на заклик активістів перейменувати місто (документ)

Информ-панорама

На сторінці громадської організації «Декомунізація.Україна» в Facebook 19 квітня оприлюднили документ за підписом Южненського міського голови Володимира Новацького. Активісти написали: «Дуже схоже, що нарешті зрушиться з місця перейменування міста з назвою Южне на Одещині». Нагадаємо, що представники організації нещодавно надіслали звернення щодо необхідності перейменування російських назв вулиць в кожну громаду області. В списку вулиць, які, на думку активістів, необхідно перейменувати, вказані вулиці Жовтнева і Першотравнева в селищі Нові Біляри, а також назва самого міста Южного.

В офіційному документі Новацький зазначає: «Віроломний напад російської армії 24 лютого 2022 року на Україну змусив нас, українців, повністю переосмислити суттєвий негативний вплив імперсько-російської та радянсько-комуністичної системи на підсвідомість українців. Тому питання нової назви міста Южного для нас залишається актуальним і неодноразово піднімається з часів першої хвилі перейменувань, повязаних з декомунізацією, навіть попри те, що ситуація з назвою нашого міста не підпадала під дію цього закону. Воно знаходиться на нашому постійному контролі. Україні потрібна своя історія, свої цінності. Нам потрібне повне відновлення української історично-національної топоніміки. Робота в цьому напрямку не зупиняється».

Новацький в своєму листі також повідомив, що в Южному проходило опитування на Всеукраїнській електронній платформі e-dem, яке тоді ініціювала Южненська міськрада на тему можливого перейменування нашого міста (в кінці 2021 року). Тоді участь в опитуванні взяли 528 користувачів. Голоси розподілилися таким чином: за перейменування Южного – 36 осіб (6,7%), проти – 492 жителя (91,6%). Він також нагадав, що громадські організації «Любава» та «Южненська міська спілка ветеранів» за власної ініціативи тоді організували збір підписів жителів Южного проти перейменування назви міста, тоді підписалось близько трьох тисяч южненців.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

18 thoughts on “Мер Южного відреагував на заклик активістів перейменувати місто (документ)

 1. Як до української історичної топоніміки буде слово “мэр”? Чому не змінюють багато слів? Чому кажуть автобус (Autobus) , а не історично українське слово на цей транспортний засіб ? Каже про історію , а нічого не розуміє.

 2. Все понятно. Опять пошла жара по одним и тем же сценариям. Начали с базара (благоустройство нарушают торговцы), потом опять мантра про туризм, переименование города, потом молоко продают с пола и в не там где надо, потом парковки , мусор и др. Отвлекают от чего то. Не надоело ? Что с дорогами разрытыми. С прошлого года деньги перевели на этот год и в этом квартале мэр сказал , что отработали бюджет неплохо.

 3. Місто мало бути перейменовано ще 30 років тому.Враховуючи,що місцева влада всі ці роки незалежності продовжувала працювати на окупанта та виховала тисячі рашистів, які забезпечували їм солодке життя біля корита рухатись до вільної України їм не було сенсу.Наразі за ці злочини українці платять занадто високу ціну.Згідно закону України про декомунізацію місто має бути перейменовано на українське.Досить жити в рабстві агресора – дорого і не вигідно.Пропоную назвати ЧАРІВНЕ або ПЕРЛИНА.

 4. Російським вбивцям не місце в державі УКРАЇНА Вимагать від президента та Верховної Ради щоб прийняли закон на заборону давать громадянство УКРАЇНИ росіянам із Росії які планують переїхати на постійне проживання в УКРАЇНУ …По друге заборонить російську мову в УКРАЇНІ навічно …

  1. Мудро.Хай не мучаються тут,а їдуть туди де їм комфортно на свою рашу..Єдина державна мова ,мова громадянства та мова міжнаціонального спілкування УКРАЇНСЬКА.Читайте закон про функціонування української мови як державної .

 5. Ольга, перейменуй спочатку себе в яку небудь Хельгу, а ще краще на Хвеську. От тоді і війна закінчиться, та й Україна стане другою Хвранцією.

 6. Ну мэру комсомольцу(возглавлял областную комсомольскую ячейку) наверно не стоит открывать свой поганый рот и что-то там вякать про коммунистическое наследие. Лучше взял бы на постоянный контроль состояние дорог и туалета за миллион.

  1. Чому ви комуняцьке наслєдіє вякаєте.Ми вже 30 років вільні,досить з вами няньчитись.Не шануєте Україну їдьте додому.

 7. Як же бути з першим травня,викинуть з календаря?Шо небудь ,аби людям мізки затуманити.Що зразу краще будем жити ,чи війна закінчиться,якщо вулиця буде не жовтнева,чи не першотравнева.Люди просніться

  1. А ви з першим травня жили як?Все чужинське геть і то треба було зробити ще 30 років тому.Скільки горя маємо з вашою рашою.Хто хоче жити в окупації їде додому там ще місця багато.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.