Коли розпочнуться літні канікули та чи буде свято останнього дзвоника в школах Южного

Информ-панорама

В Южненській громаді зазвичай заклади освіти самостійно вирішують, коли виходити на канікули, залежно від погодних умов, епідеміологічної ситуації, безпеки та особливостей навчального процесу в школі. В 2023 році Міністерство освіти визначило базові дати літнього відпочинку – із 25 травня по 1 вересня. Як повідомила Yuzhny.info заступниця міського голови-начальниця управління освіти Олена Баранецька, за всіма керівниками шкіл нашої ОТГ залишається право самим вирішити, коли вийти на літні канікули, проте є гранична дата, коли кожна школа має встигнути це зробити – до 30 червня. За її словами, свято останнього дзвоника цьогоріч в школах громади провести планують, а от можливість проведення випускних вечорів в управлінні освіти поки не коментують, але зазначають, що навчальні заклади, звісно ж, хотіли б організувати для своїх випускників такий захід, проте все буде залежати від безпекової ситуації.

Урядовою постановою тривалість навчального року 2022/2023 визначена з 1 вересня до 30 червня. Рішення про завершення навчального року прийматимуть місцеві адміністрації та адміністрації шкіл з урахуванням безпекової, військово-політичної ситуації. Про це на брифінгу 26 квітня повідомив заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко.

“Структура, термін навчального року визначається 10 ст. Закону про повну загальну середню освіту. Відповідно до цієї статті, освітній процес у закладах загальної середньої освіти не має тривати довше, ніж до 1 липня будь-якого року, а його структура повністю визначається педагогічним колективом та педрадою закладу освіти. В умовах воєнного стану дія частини цієї статті призупинена, і визначення тривалості навчального року віддано до повноважень Кабінету Міністрів. Відповідно до постанови № 711 від 24 червня 2022 року під час дії режиму воєнного стану навчальний рік в Україні триває з 1 вересня 2022 по 30 червня 2023. Тобто вже на розсуд воєнних адміністрацій кожного регіону залежно від воєнно-політичної ситуації, безпекової ситуації всередині країни, науково-педагогічна рада, засновники і цивільна адміністрація приймають остаточне рішення про закінчення цього 2022/2023 навчального року”, – озвучив Вітренко.

Заступник міністра наголосив, що терміни завершення навчального року не вплинуть на проведення Національного мультипредметного тесту чи на вступну кампанію. 

Фото: архів (2021 рік).

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.