тетяна рибакова южне

Кількість лікарських відвідувань Южненської «первинки» зменшилась: з яких причин

Информ-панорама

В 2022 році працівниками южненського комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» була надана первинна медична допомога 16 928 особам. Серед них пацієнти, які уклали декларацію та ті, які її не мають, а також внутрішньо переміщені особи. Загальна кількість лікарських відвідувань за рік склала 44 548, в тому числі 500 відвідувань лікарями пацієнтів вдома. Зменшення кількості лікарських відвідувань в 2022 році в порівнянні з минулим роком пов’язане з низкою факторів, зокрема:

  • У зв’язку з виїздом родин з дітьми за межі громади, області, країни з лютого 2022 року, що обумовлено військовою агресією РФ;
  • Плановий прийом пацієнтів лікарями під час ракетних атак не проводився. Під час повітряних тривог центр первинної медико-санітарної допомоги проводить лише невідкладний прийом громадян.

В минулому році  продовжувалася робота з виявлення, моніторингу, медичного  супроводу всіх випадків захворювання на COVID-19 в нашій громаді. З метою ранньої діагностики проводилися тестування, зафіксовано 3 136 випадків захворювання на коронавірус. Незважаючи на воєнний стан в країні, минулого року тривала вакцинальна кампанія проти COVID-19, продовжила свою роботу мобільна бригада з імунізації  проти коронавірусу, яка створена на базі ЦПМСД та пункт щеплення, який розташований у будівлі поліклініки. Мобільна бригада виїжджала  до організованих колективів та маломобільного населення. Про це доповіла головна лікарка Южненської “первинки” Тетяна Рибакова (на фото) під час засідання виконкому 27 квітня, на якому був затверджений звіт щодо фінансово-господарської діяльності ЦПМСД за минулий рік

В 2022 році лікарями медустанови було створено 16 635 е-направлень на вторинний та третинний рівень надання медичної допомоги (консультації, лабораторна діагностика, госпіталізація, хірургічна процедура, лікувально-діагностична процедура, нестаціонарна паліативна допомога, нестаціонарна медична реабілітація).

За звітний період лабораторією лікувально-профілактичного підрозділу ЦПМСД здійснено 43 361 лабораторне дослідження, в тому числі:

  • загально клінічних (без гематологічних) –  19 916;
  • гематологічних – 21 708;
  • біохімічних – 1 737.

В кабінеті щеплення проводилась планова та позачергова вакцинація та туберкулінодіагностика дітей, здійснюювалися профілактичні щеплення проти туберкульозу, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, кору, краснухи, гемофільної інфекції типу Б, гепатиту В. Загальна кількість проведених щеплень згідно з національним календарем профілактичних щеплень в 2022 році становить 9 608.

За даними офіційного веб-сайту НСЗУ лікарями ЦПМСД в 2022 році було виписано 6 462 електронних рецепта за програмою реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки», що на 553 рецепта більше, ніж в минулому році, з них: хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів – 325 рецептів, діабет (інсулінозалежний) – 692 рецептів, нецукровий діабет – 5 рецептів, профілактика інфарктів та інсультів – 809 рецептів, серцево-судині захворювання – 3124 рецептів, цукровий діабет II типу – 1505 рецептів, психічні розлади, епілепсія – 1 рецепт; наркотичні (психотропні) – 1 рецепт.  В 2022 році проведено 11 245 оглядів, зроблено 3 174 електрокардіограми.

Станом на 1 січня цього року в електронній базі ЦПМСД було задекларовано 17 104 пацієнта, що становить 48,48% від загальної кількості населення Южненської громади.

южненський центр первинної медико-санітарної допомоги

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.