Долю Южного вирішуватимуть в Києві? Депутати не погодили жодну з чотирьох варіантів нової назви міста

Информ-панорама

Южненські депутати на засіданні сесії 14 грудня розглянули питання щодо перейменування міста Южного. Вдруге на розгляд міських обранців було винесено три проекти рішень з потенційною новою назвою: Південне, Аненталь/Порт-Аненталь, Оріяна. Планувалося, що варіант, який набрав би сьогодні найбільшу кількість голосів, в подальшому надіслали б в Київ, як офіційну пропозицію від міськради. Проте жодна з цих назв не була підтримана більшістю.

 • за варіант «Південне» проголосувало 6 депутатів (Олександр Ануфрієв, Ігор Чугунников, Сергій Назаренко, Олег Тростян, Світлана Дінул, Володимир Новацький);
 • за варіант «Аненталь/Порт-Аненталь» 3 міських обранців (Ігор Чугунников, Андрій Горівенко, Ілля Юрченко);
 • за назву «Оріяна» – 1 депутат (Ілля Юрченко).

Інші депутати вирішили дочекатись офіційної відповіді від Національної комісії зі стандартів державної мови на своє нещодавнє звернення. Нагадаємо, 9 листопада представники депутатського корпусу одноголосно проголосували за те, аби підготувати письмове звернення до Націкомісії з метою, аби їхні фахівці виключили з переліку населених пунктів Одеської області, які підлягають перейменуванню, назву міста Южне (це була ініціатива депутата від партії “Європейська солідарність” Максима Кушніра). Досі міські обранці очікують відповідь з Києва та не виключають можливісті, що назва «Южне» буде вилучена з цього списку.

Однак, як повідомив під час засідання 14 грудня керуючий справами виконкому Владислав Терещенко, хоча й офіційної відповіді зі столиці на сьогоднішній день в міськраду не надходило, проте відбувся діалог з представником Нацкомісії в телефонному режимі, який запевнив, що назву «Южне» вилучати з переліку міст, які підлягають перейменуванню, не будуть, а значить місто має змінити назву.

Владислав Терещенко: «Нами було з’ясовано, що лист від депутатського корпусу (за підписом секретарки міськради Оксани Воротнікової) був надісланий 30 листопада, через 21 день після проведення сесії (яка відбулась 9 листопада). 1 грудня виконкомом за підписом міського голови було надіслано іншого листа, щодо отримання висновку від Нацкомісії по тим назвав, які були запропоновані в проектах рішень. Спеціалісти Нацкомісії зі стандартів державної мови відповіли, що всі ці назви («Південне», «Аненталь/Порт-Аненталь», «Оріяна») не суперечать нормам української мови. Назва «Южне» стандартам державної мови не відповідає. Відповідь на листа, який був підписаний секретаркою міськради, поки ще не надійшла. Ми взяли на контроль стан розгляду цього листа. Нацкомісія пообіцяла надати офіційну відповідь в п’ятницю, 15 грудня. Але попередньо представник комісії нам озвучив, що однозначно відповідь буде такою, що назву «Южне» з переліку для перейменування знімати не будуть, а значить місто все-таки має змінити назву».

Міський голова Володимир Новацький підсумував, оскільки більшість депутатів не погодила ні один з вказаних варіантів назв, Верховна Рада матиме право самостійно обирати нову назву для нашого міста.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

9 thoughts on “Долю Южного вирішуватимуть в Києві? Депутати не погодили жодну з чотирьох варіантів нової назви міста

 1. Эти депутаты издеваются или как!?
  Южане, кажется , четко ответили на этот
  вопрос!!!!
  Что еще эти депутаты голосоют,что за бред происходит?!!!

  1. Южне російське слово А росіяни це стратегічні вороги українського народу

 2. Всех дупататов поганой метлой гнать из горисполкома! И ни когда больше за их не голосовать. Они враги нашего Южного.

 3. Всіх треба замінити!Вони перетворили українське місто в магадан.Думайте,молодь,доки вони вас не сжерли ці старі совкові падло.

 4. Вже писали , що ці “вибори” назв не дійсні. Прийшло десь 10% обранців из 100%. З 20 000 мешканців які мають право голосу прийшло десь 2 000. Це меншість. А вибори це коли БІЛЬШІСТЬ населення за ту , чи іншу назву. Це де мо кра тія.
  Якщо на вибори мера прийшло 10 людей і 7 из 10 проголосували за нього, щоб сказали , що він набрав 70% відсотків голосів. Вибори б не провели , бо 10 людей прийшло тільки

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.