Державна компанія відсудила в ОПЗ 358 мільйонів гривень

Информ-панорама

Господарський суд Одеської області частково задовольнив позов акціонерного товариства “Укртрансгаз” до “Одеського припортового заводу” (ОПЗ) та вирішив стягнути з заводу на користь товариства 358 мільйонів 100 тисяч гривень.

Як зазначається у рішенні суду, “Укртрансгаз” просив стягнути з відповідача позивача 437 мільйонів 879,5 тисяч гривень, що є вартістю безпідставно набутого природного газу в обсязі 53 мільйонів 254 тисячу кубічних метрів. Також компанія вимагала повернути газ.

Акціонерне товариство “Укртрансгаз” – незалежний Оператор газосховищ України, який забезпечує діяльність українських підземних сховищ газу, а також здійснює роботи з модернізації та будівництва магістральних газопроводів та об’єктів на них. Єдиним акціонером “Укртрансгазу” є акціонерне товариство “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”.

В обґрунтування підстав позову акціонерне товариство посилалося на те, що ОПЗ безпідставно відібрав з газотранспортної системи в червні 2016 року 53 мільйони 254 тисячі кубічних метрів газу, тобто більше, ніж було погоджено поданою відповідачем номінацією.

Як зазначив позивач, відбір природного газу з газотранспортної системи здійснювався з ресурсу саме позивача, яким такі обсяги природного газу подавались до газотранспортної системи. ОПЗ придбав газ у Публічного акціонерного товариства Національної антикорупційної компанії “Нафтогаз України”.

Господарський суд Одеської області у жовтні 2019 року при першому розгляді справи задовольнив частково позовні вимоги Акціонерного товариства “Укртрансгаз” та стягнув з ОПЗ на користь товариства 266 мільйонів 392,8 тисячі гривень вартості природного газу. Однак Південно-західний апеляційний господарський суд скасував це рішення Господарського суду Одеської області.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду скасував рішення Господарського суду Одеської області та постанову Південно-західного апеляційного господарського суду й передав справу на новий розгляд до Господарського суду Одеської області.

За результатами нового розгляду з заводу знов стягнули понад 266 мільйонів, потім апеляційний суд його залишив без змін, але Верховний Суд знов скасував обидва рішення та передав справу на новий розгляд. Тож наразі Господарський суд розглядає цю справу втретє. 

Джерело: “Інтент”.

Фото: пресслужба ОПЗ.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.