Акцизний податок із роздрібного продажу: в Южному назвали найбільших платників серед супермаркетів

Информ-панорама

В Южному в кінці липня виконком схвалив звіт про виконання бюджету Южненської ОТГ за  І півріччя 2022 року. Тоді ми повідомляли, що до загального фонду бюджету нашої громади за І півріччя цього року надійшло 279 млн гривень, що становить 82% від планових призначень.

У звіті фінансового управління Южненської міськради, яке було заслухане на засіданні, зазначається, що фактичні надходження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів за звітний період 2022 року склали 4,5 млн гривень, що на 19,3% або на 737,2 тис. гривень більше відповідних надходжень минулого року.

Основними платниками податку є:

  • ТОВ «МОДЕРН-ТРЕЙД»/ТОВ “КОПІЙКА ЦЕНТР” – 28,4%  (1, 2 млн гривень);
  • ТОВ «АТБ-маркет» – 26,1% (1,1 млн гривень).

Також повідомляється, що фактичні надходження плати за землю за I півріччя цього року склали 52,8 млн гривень, що становить 77,5% від планових призначень та на 20,3% або на 15,7 млн гривень  менше відповідних надходжень минулого року. Зменшення надходжень обумовлено несвоєчасної сплатою  землекористувачами зобов’язань по платі за землю через введення воєнного стану в Україні.

В структурі платежів за землю найбільш питому вагу займає земельний податок з юридичних осіб (81,6%). Фактичні надходження цього податку склали 43 млн гривень, що становить 87% планових призначень (недоотримано до плану 6,4 млн гривень) та на 11% менше відповідних надходжень минулого року. Значне падіння надходжень по платі за землю обумовлено застосуванням з 1 січня 2022 року нової уніфікованої Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок, затвердженої постановою Кабміну від 03.11.2021 №1147, за якої відбулося суттєве зменшення зобов’язань на 2022 рік для землекористувачів із цільовим призначенням «Землі транспорту» (ДП МТП «Южний», АТ “Укрзалізниця” та інші), а також за рахунок поточної заборгованості землекористувачів в умовах введеного воєнного стану в Україні.

Основними платниками земельного податку залишаються:

  • АТ «ОПЗ» – 20,6 млн гривень ;
  • ДП «МТП «Южний» – 7,7 млн гривень проти 12,7 млн гривень сплаченого податку за аналогічний період минулого року .

За звітний період вагомо зменшились надходження орендної плата за землю (юридичні та фізичні особи). Питома вага складає 18,1% від загального обсягу надходжень плати за землю. Фактичні надходження орендної плати склали 9,5 млн гривень, що становить 51,2% від планових призначень на І півріччя 2022 року та на 10,3 млн гривень менше відповідних надходжень за аналогічний період минулого року.

Фото: архів.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.