В Южному вперше відкрилась виставка черепах: представлено більше 20 видів (фото, відео)

Городская хроника

В понеділок, 9 жовтня, в ТЦ «Хвиля» (другий поверх) по проспекту Григорівського Десанту, 3 відкрилась виставка, яка триватиме протягом двох тижнів, до 22 числа цього місяця. Виставка працює з 10:00 до 20:00. У відділі екології Южненської міськради нам прокоментували, що в разі таких виставок треба орієнтуватись на Статтю 38 (розділ VI) ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про ветеринарну медицину». В документі вказано, що особи,  які проводять вистави з  тваринами,  що  мандрують,  організовують пересувні зоопарки тощо,  зобов’язані отримати на проведення таких заходів дозвіл головного державного інспектора ветеринарної медицини відповідного територіального органу. Дозвіл видається  безоплатно за умови виконання ветеринарно-санітарних заходів протягом 30 днів з дати надходження заяви. Дозвіл на  проведення  виставок  діє протягом визначеного  терміну, але не більш як 30 днів. Підстави для відмови у видачі та анулювання дозволу: недотримання ветеринарно-санітарних заходів,  передбачених законодавством; ускладнення  епізоотичної   ситуації    на    відповідній  території.

Як повідомили Yuzhny.info працівники організації, яка привезла в місто рептилій, всі необхідні дозвільні документи на проведення виставки в організаторів є. Кажуть, що з такими виставками вже побували в багатьох містах України і їхня діяльність не суперечить законодавству, в Южному “Світ черепах” вперше.

Микита, працівник організації, яка проводить в місті виставку «Світ черепах»: «Тут представлено близько 25 видів рептилій та амфібій. Наша організація з Харківської області, об’їздили багато населених пунктів країни. Протягом дня відвідувачі тричі можуть бути свідками годування рептилій: об 11:00 (їдять тільки великі шпороносні черепахи), 14:00 (маленькі та великі) і 18:00 (прісноводні; ті, що в акваріумі)».

У виставковій залі неприємного запаху не відчувалося, вода в акваріумах чиста. Відвідувачі здивувалися такому виду черепах, як грифова (алігаторська), через те, що ця рептилія здавалась неживою, адже не рухалась і не реагувала на людей, на відміну від всіх інших. Організатори пояснили, що цей вид рептилій може провести близько години без повітря і руху. Також увагу южненців привернув дивний язик цієї черепахи. Виявилося, що це єдиний вид черепахи з приманкою-язиком. Природа передбачила, що на кінчику яскраво-рожевого язика грифової черепахи є червоподібний придаток. В природньому середовищі, опустившись під воду і замаскувавшись серед водоростей в мулі, вона відкриває рота і починає імітувати рухи черв’яка своїм язиком. Увесь цей час черепаха повинна лежати нерухомо, щоб не видати свою присутність. Через якийсь час жертва наближається до черв’яка, і ротова порожнина черепахи моментально закривається. На виставці така черепаха була з відкритим ротом і не рухалась, тому трохи налякала відвідувачів.

Люди з зацікавленістю розглядали рептилій в акваріумах, робили фото та спостерігали за процесом годування великих сухопутних черепах, які ласували бананом, огірком, листям капусти. Дітлахи підходили погладити цих черепашок, ті реагували і витягували голову з панцира, не боючись.  

Галина, відвідувачка виставки: «Ми побачили рекламу і вирішили прийти з дочкою і внуком. Він маленький, йому цікаво подивитися, та й нам теж. Виставка чудова, нам дуже пощастило побачити такі рідкісні екземпляри. Ми розкажемо друзям, аби вони теж сюди прийшли, бо це, дійсно, дуже цікаво. Всі рептилії дивовижні і гарні, кожна по-своєму, я і не знала, що існує стільки видів черепах. Найбільше звидував вид черепахи зі зміїною шиєю. На них приємно дивитися. На мій погляд, умови тут створені гарні».

На виставці можна побачити більше 20 видів черепах, зокрема:

 • Вугільну
 • Променеву
 • Мускусну
 • Червоновуху
 • Псевдогеографічну
 • Мата-мата
 • Кинікса ероза
 • Китайського тріонікса
 • Китайську смугастошийну
 • Зміїношию
 • Мускусну звичайну
 • Кілевату мускусну
 • Бразильську кайманову
 • Зіркову
 • Жабоголову
 • Свинорилу

Окрім черепах на виставці ще представлені іспанський тритон, жаба водонос, гекон смугастий, вуж свиноносий. Виставка діятиме до 22 жовтня. Квиток дорослий — 40 гривень, дитячий — 30 гривень. Вхід дітям до 3 років безкоштовний в супроводі дорослих. На колективні відвідування передбачена знижка. Заявку можливо залишити за номерами телефону: 096-528-80-43095-000-29-06.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

3 thoughts on “В Южному вперше відкрилась виставка черепах: представлено більше 20 видів (фото, відео)

 1. Зачем вы изгадили своим логотипом фотографии? Ведь не все могут посетить выставку по состоянию здоровья

  1. потому что фото с этого сайта воруют все, кому не лень, нарушая авторское право. Теперь на всех фото будет такой логотип.

 2. Самое интересное тут не логотипы, а то что эта выставка организована без нашего нафталинового отдела культуры. И сразу же начинается, дозвилы, передозвилы..

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.