В Южному планують підвищити розмір плати за навчання в школі мистецтв

Городская хроника

В Южному мають намір змінити розмір щомісячної батьківської плати за навчання дітей у комунальному закладі початкової спеціалізованої освіти «Южненська школа мистецтв». Відповідний проект рішення оприлюднено на сайті міськради, документ підготовлений управлінням культури, спорту та молодіжної політики. Так, наприклад, вартість плати на фортепіанному відділі зросте з 268 гривень до 280, на відділі хореографічного мистецтва з 235 гривень до 245. Аби рішення вступило в силу, його має затвердити виконком та погодити депутати на сесії, яка запланована на наступному тижні.

Запланований розмір батьківської плати на 2024 рік (індекс інфляції до 5,1%):

 • фортепіанний відділ – 280 гривень;
 • клас сольного співу – 280 гривень;
 • клас гітари – 280 гривень;
 • хоровий клас – 245 гривень;
 • відділ народних інструментів – 245 гривень;
 • відділ інструментів симфонічного оркестру – 245 гривень;
 • відділ хореографічного мистецтва – 245 гривень;
 • відділ  образотворчого мистецтва – 245 гривень.

Даним проектом рішення передбачено, що від плати за навчання будуть звільнені такі категорії учнів:

 1. діти-сироти;
 2. діти, позбавлені батьківського піклування;
 3. діти з багатодітних сімей;
 4. діти з малозабезпечених сімей;
 5. діти з інвалідністю;
 6. діти осіб, визнаних  учасниками бойових дій відповідно до  статті 6 ЗУ «Про статус ветеранів війни,  гарантії їх соціального захисту».

Будуть встановити пільги щодо батьківської плати за навчання (50 відсотків від суми) для дітей, які підпадають під ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

В додатку до проекту рішення зазначається, що розмір батьківської плати за навчання в Южненській школі мистецтв затверджується (та переглядається) щорічно рішенням міськради на початку фінансового року. Плата за навчання встановлюється один раз на рік з початку поточного року. Її розмір може змінюватись не більше одного разу на рік і не більш як на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік.

Окремим категоріям здобувачів освіти встановлюються пільги за навчання в школі мистецтв. Южненська міськрада компенсує кошти на навчання дітей пільгових категорій у порядку, затвердженому Кабміном. Кошти, отримані від плати за навчання, знаходяться у розпорядженні школи мистецтв і спрямовуються на виконання навчальних планів; матеріальні витрати, пов’язані з виховною роботою; заробітну плату; матеріальне стимулювання працівників. Батьківська плата за навчання не може бути вилучена в дохід місцевого бюджету.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.