В Южному «Муніципальна варта» роз’яснила, чому купатися у фонтанах заборонено і небезпечно

Городская хроника

Купатися у міських фонтанах Южного заборонено. Про це вкотре попередили співробітники комунального підприємства «Муніципальна варта». На своїй сторінці у Facebook 21 червня інспектори роз’яснили, що вода у фонтанах регулярно дезінфікується такими препаратами, як таблетований хлор, альгіцид та сірчана кислота. Після запуску фонтанів на початку червня цього року, в редакцію Yuzhny.info містяни неодноразово надсилали фотографії, де зображено, як дітвора купається у водограях, хоча за це в Южному передбачено штраф у розмірі 850 гривень.

«За допомогою таблетованого хлору здійснюється хлорування для профілактичного очищення води у фонтані, яке ефективно запобігає зростанню і розмноженню водоростей, грибків, бактерій та інших мікроорганізмів. Альгіцид – хімія проти спор водоростей для боротьби із зеленню у воді. Сірчана кислота представляє собою окислений розчин діоксиду сірки і має формулу H2SO4. Це потрібно для тривалої роботи обладнання. Без проблем і поломок необхідно підтримувати у фонтані нормальний рівень pH. Крім того, періодично, раз на тиждень, у фонтанах здійснюється шокова дезінфекція. Це дезінфекція ударною дозою активного хлору. У цей період дозування хлору може бути у 10 разів вище. Слід зазначити, що всі засоби дезінфекції дозуються у 3-4 рази більше, ніж у звичайному басейні, що є небезпечним для здоров’я мешканців під час купання у фонтані. Якщо Ви чи Ваша дитина випадково потрапили у фонтан, скоріше вимийте під проточною водою тіло. Краще, якщо помиєтесь з милом», – говориться в повідомленні.

Інспектори також попередили про можливі травми, які дитина може отримати під час купання у фонтанах, і навели трагічний приклад, який стався в Дніпрі в липні 2021 року.

«Якщо фонтан підсвічується – не виключена й електротравма. Під час купання у фонтані можна послизнутися і впасти, отримавши травму. У 2021 році всю країну сколихнула подія, що сталася у Дніпрі. Там помер малюк, який, купаючись у фонтані, впав і сильно травмувався. Чотирирічний хлопчик наштрикнувся на деталь фонтану й отримав внутрішні ушкодження від струменя води. Від отриманих тілесних ушкоджень дитина померла в лікарні. Отримуйте естетичну насолоду від краси фонтанів, але не заходьте у них, не вмивайтеся там і тим більше не пийте з нього. В свою чергу, ЮКП «Муніципальна варта» попереджає, що за шкоду, заподіяну малій архітектурній формі некомерційного призначення (фонтан), настає відповідальність згідно чинного законодавства України», – зазначили інспектори.

Нагадаємо, всі чотири фонтани на площі Перемоги увімкнули в червні. На поточне утримання водограїв з місцевого бюджету було передбачено 440 тисяч гривень, на придбання реагентів – 130 тисяч гривень. Хімічні домішки використовують для того, аби вода у фонтанах не зацвіла і була чистою. Однак ці речовини можуть викликати у людей алергію, дерматити, крім того, вони є вкрай небезпечні для очей.  Не кажучи вже й про те, що у фонтанах купаються і п’ють воду птахи й собаки. На одному з фонтанів южненські комунальники встановили табличку, де вказано, що купатися у фонтанах заборонено, за це передбачено штраф – 850 гривень.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

6 thoughts on “В Южному «Муніципальна варта» роз’яснила, чому купатися у фонтанах заборонено і небезпечно

  1. Пояснювали якою мовою?Вони крім мови рашиста іншої не розуміють.Це навезені з раши івани дурні.То чому дивуватися?

    1. Учи Закон Украины Конституцию! Читать умеешь? Читай статья 10 Конституции!

  2. Кстати голуби , в прошлые годы, напившись воды из фонтанов, массово умирали. Иногда по 5-7 штук ежедневно валялись утром на площади.

  3. Люди ви люди чи нелюди !!!!!!! Ви живитие в прекрасній країні УКРАЇНІ Не пишіть коментарі російською мовою вбивць Якщо будите какати та чтокати то заберемо ГРОМАДЯНСТВО УКРАЇНИ І ПОВИГАНЯЄМО В ПРОКЛЯТУ ГОСПОДОМ ПУТІНСЬКУ РФ

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.