южненська міська рада

В Южному активісти звернулись до влади з проханням вирішити нагальну проблему

Городская хроника

Громадська організація «Южненське міське товариство захисту тварин» (ГО), яка була створена в 2007 році і яку очолює Олена Сухоткіна, на цьому тижні звернулась до міської влади в особі Южненського міського голови Володимира Новацького, депутатського корпусу та начальника Одеської районної військової адміністрації Юрія Крука щодо проблеми безпритульних тварин в Южненській ОТГ. Відповідний лист представниця ГО направила в міськраду та РВА. В документі зазначається, що з початком повномасштабної війни в нашій громаді значно побільшало покинутих тварин, які вимушено стали вуличними. Олена Сухоткіна в черговий раз звернулась до посадовців з чіткою пропозицією, яка, на її думку, дозволить хоча б частково вирішили проблему з пухнатими безхатченками. Вона просить виділити приміщення в промисловій зоні Южненської громади (щоб була врахована достатня віддаленість від житлових будинків) з невеличкою земельною ділянкою (для вигулу тварин), аби облаштувати там притулок для тварин. Вона акцентувала увагу на тому, що ГО є неприбутковою, тому не має на меті організовувати підприємницьку діяльність, пов’язану з тваринами.

«Це приміщення не потрібно передавати нам у приватну власність, достатньо лише закріпити його за нашою організацією згідно з договором за символічну плату. Наявність приміщення надасть нам можливість вчасно ізолювати безпритульних собак, небезпечних для громади, а також брати участь в грантових пропозиціях міжнародних організацій задля подальшого облаштування притулку та отримання додаткової гуманітарної підтримки», – написала Олена Сухоткіна.

Зооволонтерка також нагадала, що з 2007 року їхня організація самотужки опікується безпритульними тваринами, регулярно проводячи акції зі збору коштів серед небайдужих южненців на лікування, щеплення, стерилізацію, доставку тварин в нові сім’ї (транспортні витрати), в тому числі і за кордон. За час військової агресії РФ, ГО вдалося залучити гуманітарну допомогу міжнародних організацій та за їх фінансової підтримки надавати тваринам необхідний догляд, лікування, проводити стерилізацію. З початку повномасштабної війни южненські волонтери ініціювали та організували проведення стерилізації для більше тисячі тварин (як домашніх, так і безпритульних), майже 800 з них отримали щеплення від сказу.

«Станом на сьогодні в Южному є дві собаки, які час від часу кусають жителів і гостей міста, але, на щастя, вони щеплені і не несуть загрози для життя людей. Для порівняння, з місцевого бюджету в минулому році було виділено кошти для відлову, стерилізації та щеплення від сказу 20 безпритульних тварин. В цьому році договір на фінансування цих заходів досі не підписаний. На жаль, безпритульні тварини – одна із візитівок нашої громади. Кошлатих безхатченків часто можна зустріти  в центрі міста, біля лікарні, базару, в районах зупинок громадського транспорту та поблизу магазинів. Наша ГО зареєстрована в 2007 році, саме відтоді ми не тільки порушуємо питання організації роботи з безпритульними тваринами в нашій громаді, а й самотужки намагаємося вирішувати всі нагальні потреби та реагувати на критичні ситуації, які з цим пов’язані», – написала активістка.

Олена Сухоткіна в своєму зверненні також підкреслила, що під час широкомасштабної війни спостерігається погіршення ситуації з покинутими тваринами, на це, зокрема, впливає і те, що наша ОТГ територіально межує з Миколаївською областю.

«Южненська громада знаходиться в 80 км від Миколаєва. Близькість до зони бойових дій на півдні країни зробила нашу громаду прихистком не тільки для людей, які переїхали сюди. Завдяки небайдужим людям з зони проведення бойових дій вдалося вивезти величезну кількість домашніх тварин, які залишилися без опіки своїх господарів. Частина цих тварин мігрувала в нашу громаду, це призвело до надзвичайно великої кількості покинутих чотирилапих на вулицях, які змушені шукати їжу та притулок на території нашої ОТГ. За таких умов тварини можуть стати дикими, здійснюючи напади на людей та інших тварин, отримати важкі травми або хвороби», – написала Олена Сухоткіна.

Нагадаємо, у 2021 році ця ГО брала активну участь у розробці Стратегії розвитку Южненської  ОТГ (до 2030 року), засідання проходили в міськраді. В документі однією з оперативних цілей як раз було визначено гуманне ставлення до безпритульних тварин, що передбачало такі заходи: будівництво притулку для них, проведення щеплення, профілактика безконтрольного розмноження.

«Ми сподіваємося, що наші подальші зусилля будуть підтримані районної військовою адміністрацією, відповідними службами міськради та депутатським корпусом, а дії, заплановані у Стратегії розвитку Южненської ОТГ до 2030 року, будуть обов’язково реалізовані», – підсумувала голова ГО «Южненське міське товариство захисту тварин» Олена Сухоткіна.

Джерело фото: facebook.com/SvetaKompanietsCats

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

9 thoughts on “В Южному активісти звернулись до влади з проханням вирішити нагальну проблему

    1. Сначала зооволонтерши заполонили город бродячими собаками, а теперь хотят за счёт бюджета построить собачий отель с пожизненным содержанием. Вам во время войны больше деньги некуда тратить??? Где муниципальная варта, почему не штрафует тех кто кормит собак?

  1. Нарисуйте пешеходный переход напротив “копейки” по по.Мира. по правой стороне.слева есть .а справа нет.целый микрорайон там переходит улицу

    1. Сухоткіна і Компанієц цих тварин в місті розвели, хай за свої гроші і будують

  2. Уважаемая Елена Викторовна, Светлана, спасибо за Ваш колоссальный , многолетний труд, подвижничество! Не обращайте внимание на необразованных нелюдей, которых в Южном предостаточно. Здесь бездомных животных нужно охранять от людей. И в этом случае мало чем помогут и полиция ( где в свое время жила умнейшая собака по кличке Хонда, которую безжалостно отравили , как и десятки ее сородичей во время массового уничтожения), и Муниципальная варта. Остается пожелать , что б их жизнь приблизилась к существованию бездомных животных , которые в отличие от двуногих даже дорогу переходят по ” зебре”.

  3. Да, живодеров в Южном достаточно, а еще больше тех , кто эти зверства оправдывает.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.