В Южненській ОТГ візьмуться за розробку генплану Кошар задля подальшого розвитку села

Городская хроника

На сесії 27 липня депутати одноголосно підтримали рішення про надання дозволу управлінню архітектури та містобудування Южненської міськради на розробку генерального плану з планом зонування території села Кошари. Це питання декілька років було на паузі, а от подібне рішення щодо Сичавки погодили ще в 2021 році. Як пояснив Yuzhny.info 10 серпня начальник вищезазначеного управління Сергій Оришака, згідно з законом, цей документ, так звана «дорожня карта» для подальшого розвитку території Кошар, має бути готовий до початку 2026 року. Розробкою генплану займатимуться фахівці в цій сфері, тому буде оголошено тендер на вибір підрядної організації. В перспективі на подальші роки в цьому селі зокрема планується передбачити об’єкти соціальної інфраструктури (школа, дитсадок), проведення благоустрою території (сквери, місця відпочинку).

«Депутати підтримали це рішення для того, щоб ми могли запроектувати розвиток села Кошари. Мається на увазі житлове будівництво на цій території, облаштування зелених зон, перспективний розвиток торгівельної та рекреаційної сфер, можливо, будуть додані і транспортні підприємства. Також буде розглянуто питання щодо впорядкування берега з лиманом. Наша громада має підготувати такий документ до 2026 року. Ми зі свого боку тільки сформуємо завдання, а вже розробкою плану займатимуть спеціалісти тієї організація, яка виграє тендер», – пояснив Сергій Оришака, начальник управління архітектури та містобудування Южненської міськради.

Нагадаємо, що питання стосовно подальшого розвитку Кошар, Сичавки, Нових Біляр та міста Южного обговорюється не перший рік. 17 квітня цього року в міськраді відбулась стратегічна сесія щодо розроблення комплексного плану просторового розвитку території Южненської громади. Тоді участь в засідання взяли представники Коблівської та Визирської ОТГ, з боку нашої громади – активісти, архітектори, депутати, представники профільних управлінь міськради. Близько двох годин присутні обговорювали майбутню долю населених пунктів нашої громади, її межі, перспективи розвитку території населених пунктів, які входять до складу Южненської ОТГ.

Тоді було озвучено, що Сичавку планують зробити курортним центром громади, а Южне через наявність поблизу потужного промислово-транспортного вузла розвиватись, як курорт, не зможе, тому буде націлене на розвинення рекреації. Стосовно Кошар, на засіданні тоді прозвучало, що в планах включити всі дачні масиви в межі села (цей процес вже розпочався, мешканці оформлюють там свої будинки, як житлові). Для жителів Кошар влада хоче передбачити соціальну та громадську інфраструктуру, аби село в майбутньому стало повноцінним і комфортнішим для життя, з усіма необхідними можливостями та послугами.

Джерело головного фото: lan.od.ua.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

4 thoughts on “В Южненській ОТГ візьмуться за розробку генплану Кошар задля подальшого розвитку села

  1. Южный в полном г*вне ,в прямом смысле этого слова , за Кошары взялись … вВ Одессе все пляжи открыты , у нас , заросли и минные таблички , только 3х ярусные басейны ждут своих потерявшихся

  2. Просто зробити дорогу туди і від’єбаться від тих Кошар, яка забудова нахрін

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.