В Южненській ОТГ комісія почала перевірку стану готовності укриттів в школах

Городская хроника

Підготувати школи і дитячі садки до нового навчального року з дотриманням усіх необхідних безпекових вимог – одна з головних задач, яку і уряд Україні, і керівництво Одеської області ставить перед місцевою владою. В Южненській громаді 8 серпня спеціальна комісія, до складу якої увійшли представники ДСНС, поліції, Держпродспоживслужби, управління освіти, ЖКГ та капітального будівництва на чолі з заступницею міського голови-начальницею УО Оленою Баранецькою розпочала перевірку укриттів в школах. Ми побували в трьох з них.

Перше сховище оглянули в Нових Білярах. Воно знаходиться неподалік гімназії. Підвальне приміщення, де раніше була тренажерна зала, ще минулого року переобладнали на укриття для учасників освітнього процесу. В ході перевірки головний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій ГУ ДСНС в Одеській області Юрій Стоілакі звернув увагу на те, що в приміщенні замало баклажок з питною водою і зробив зауваження щодо того, аби в укритті підготували більшу кількість. Також акцентував увагу на тому, що перед входом в сховище обов’язково має бути відповідна табличка з вказівкою. Директорка Новобілярської гімназії Людмила Цигульська в інтерв’ю Yuzhny.info розповіла, що укриття розраховане тільки на 20 людей. Гімназія в новому навчальному році планує прийняти близько 90 школярів та 17 дошкільнят. Вона зазначила, що в основному в сховище йдуть ті діти, які не проживають в Нових Білярах, але приїжджають сюди на навчання з Булдинки та Григорівки, щодо місцевих – здебільшого вони під час повітряної тривоги йдуть додому.

«Батьки самі виявили бажання, аби їхні діти під час тривог йшли додому, вони вважають, що так буде безпечніше, а після закінчення тривоги учні повертаються в гімназію. В укритті в основному знаходяться ті діти, в яких батьки на роботі, або ж хто приїжджає до нас на навчання. В сховищі є лавочки, сухий пайок, питна вода, біотуалети, засоби гігієни, аптечка. Є також рупори та ліхтарики в разі надзвичайної ситуації», – розповіла Людмила Цигульська.

Друга точка маршруту – Сичавська гімназія (1-9 класи). Тут укриття облаштовано в будівлі навчального закладу: просторі приміщення, довгі коридори. Директорка школи Олена Бубнова розповіла, що згідно з попередніми даними, заклад готується прийняти 137 учнів. Сховище розраховане на 170 осіб (137 учнів та 33 працівника) і 62 особи дитячого садка (50 дошкільнят і 12 співробітників). Навчальний процес в гімназії цього року буде проходити виключно в очному форматі, батьки виявили бажання, аби їхні діти вчилися офлайн – повідомила керівниця закладу.

«В цілому наше укриття готове вмістити учасників освітнього процесу під час тривог. Наше сховище працює і зараз, так як там укриваються вихованці дитячого садка. Є певні зауваження, які треба відпрацювати. Це стосується кількості сухпайків та питної води, закупівля цього наразі в процесі, ми до 1 вересня цим в повному обсязі забезпечимо. Очікуємо найближчим часом поставку води та харчів. В укритті є система вентиляції, санвузли, пожежна сигналізація, технічна вода, іграшки та книжки, ліхтарі, вода та сухпайки, встановлені парти та дошка», – розповіла Олена Бубнова.

В укритті Ліцею №3 «Авторська школа М.П. Гузика» комісії показали тільки частину укриття, яка придатна на даний час для знаходження тут людей, адже в другій частині наразі проходить ремонт. Він проводиться за кошти дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Після його завершення (планується закінчити роботи до 1 вересня) навчальний заклад зможе вмістити в укритті за рахунок відремонтованого додаткового приміщення більшу кількість дітей та працівників школи.

Комісія сьогодні оглянула в АШГ вже готові до 1 вересня приміщення в укритті. Тут встановлені парти, лавки та стільці, в окремих кімнатах є склад питної та технічної води, запаси печива. На вході та виході з укриттів є відповідні таблички. В цьому сховищі ще минулого року було проведено освітлення, облаштовані туалети, змонтована система вентиляції. Крім того, передбачена аптечка для надання первинної медичної допомоги. Укриття готове вмістити 920 осіб.

Комісія також здійснила перевірку укриттів в Ліцеї №2 та Ліцеї №1. В першій школі цього року завершили реконструкцію підвального приміщення і навчальний заклад з 1 вересня зможе приймати учнів вже в стінах рідного закладу. Адже минулого року учні Ліцею №1 були вимушені відвідувати уроки в стінах інших шкіл. Батькам надається можливість обрати перед 1 вересня форму навчання: дистанційну, очну або ж змішану. Вмістити всіх учасників освітнього процесу це укриття не зможе. Воно розраховане приблизно на 600 осіб, в школі навчається більше тисячі дітей.

Южненський міський голова раніше повідомляв, що навчальний процес в Ліцеї №1 буде проходити в дві зміни. Він також розповів, що в першій школі є ще одне сховище, яке потребує ремонту, але його планують відремонтувати для потреб учнів вже іншої школи – четвертої (старші класи), в будівлі якої взагалі немає жодного укриття. Також в планах провести ремонт в одному з ПРУ, яке буде закріплене для школярів молодших класів Ліцею №4. Учні цієї школи вимушені під час повітряної тривоги йти в найближчі сховища в сусідніх житлових будинках. В планах комісії на цьому тижні здійснити перевірку укриттів, які закріплені за дитячими садками.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.