Представник Проєкту USAID «Говерла» обговорив питання співпраці з Южненською ОТГ (відео, фото)

Городская хроника

Южне з робочим візитом 13 березня відвідав голова Одеського регіонального офісу Проєкту USAID «Говерла» В’ячеслав Голинський. Міський голова Володимир Новацький подякував за допомогу, яку в рамках цього Проєкту було отримано нашою громадою. Нагадаємо, минулої п’ятниці южненські посадовці передали аварійно-рятувальне та пожежне обладнання южненським рятувальникам для забезпечення своєчасного реагування та взаємодії при ліквідації надзвичайних ситуацій. Це обладнання наша громада отримала безкоштовно компанією DAI Global, LLC як раз в рамках реалізації Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («Говерла»). В грудні 2022 року Южненська ОТГ отримала в рамках цього Проєкту гуманітарну допомогу, яка включала в себе також генератори та інше майно, зокрема, вогнегасники, подовжувачі на котушці, світлодіодні акумуляторні ліхтарі, мотопомпи для брудної води, ноутбуки тощо. Це майно тоді передали безоплатно на баланс установ, організацій, комунальних підприємств та виконавчих органів Южненської міськради.

Основна мета сьогоднішньої зустрічі южненських посадовців з регіональним представником Проєкту USAID «Говерла» полягала в тому, аби обговорити подальші кроки у співпраці, а також познайомити гостя зі здобутками і проблемами нашої ОТГ. В’ячеслав Голинський поцікавився, в чому наразі є потреба з боку місцевої влади, в якій саме допомозі (консультативній та матеріальній) та розповів детальніше про цілі Проєкту. Їх три:

  • Забезпечення більшої інституціоналізації та ефективності системи місцевого самоврядування в Україні.
  • Сприяння більш самодостатньому регіональному управлінню.
  • Створення механізмів, що допоможуть громадянам відігравати більшу роль у місцевому самоврядуванні.

Нагадаємо, влітку 2022 року стало відомо, що від Одеської області, за результатами проведеного конкурсу, було обрано десять громад, де проєкт здійснюватиме свою діяльність. Тоді Южненська ОТГ увійшла в цей перелік разом з такими ОТГ: Арцизька, Балтська, Білгород-Дністровська, Болградська, Визирська, Доброславська, Кодимська, Саф’янівська, Чорноморська. В рамках першого етапу реалізації Проєкту було проведено закупівлю товарів для реагування на надзвичайні ситуації у громадах, оцінку організаційної спроможності громад та ІТ аудиту – для визначення напрямів роботи з ОТГ, а також надано технічну допомогу.

Заступниця начальниці управління економіки-начальниця відділу зовнішньоекономічної діяльності, інвестицій і туризму Альона Камалова-Кутинець в інтерв’ю Yuzhny.info розповіла про підсумки зустрічі.

«Ми очікували на керівника Проєкту Габріеля Абрахам, але він не зміг бути присутній, так як терміново вилетів до Америки. Тому зустріч була не в повному складі, був представник регіонального офісу В’ячеслав Голинський. Ми познайомили його з можливостями нашої ОТГ, показали презентаційний ролик про нашу громаду. Обговорили питання щодо втілення першого етапу Проєкту, це в першу чергу гуманітарна підтримка; щодо подальшої реалізації та можливостей, які надає нам цей Проєкт. Наша громада в свій час подала заявку на участь в цьому Проєкті, ми намагалися зробити її розгорнутою, цікавою, ми дуже хотіли потрапити в Проєкт, але коли дізналися, що ми в десятці громад і в нас це вийшло, тоді було не дуже радісно, адже почалася повномасштабна війна, на той момент вся увага була зосереджена на зовсім інших напрямках роботи в умовах воєнного стану. Але сьогодні ми вже налаштовані на продуктивну працю. Южненська ОТГ – це громада-донор, ми більше розраховуємо не на матеріальну підтримку, а на консультативну, щоб зробити нашу громаду більш привабливою інституційно, щоб ми підвищили рівень своєї фаховості, розуміли, яким чином має працювати місцеве самоврядування, в якому напрямку треба відкоригувати свою діяльність, аби наші жителі були задоволені роботою міської влади», – зазначила Альона Камалова-Кутинець.

Міський голова Володимир Новацький вручив В’ячеславу Голинському фотокартину нашого міста та сувенірну продукцію на знак подальшої співпраці та у відповідь на отриману раніше гуманітарну допомогу для нашої ОТГ.

Довідка: «Говерла» – один з найбільших Проєктів USAID з підтримки органів місцевого самоврядування і реформи децентралізації, має бюджет 74 млн долларів і виконуватиметься компанією DAI з березня 2021 по березень 2026 року. Управлінська структура Проєкту передбачає центральний офіс в Києві та шість регіональних офісів, які охоплюють своєю підтримкою сім областей і 65 громад (Южненська в тому числі). Підтримка передбачає сприяння здійсненню трансформаційних перетворень на місцевому рівні, посилення спроможності органів місцевого самоврядування та його посадових осіб здійснювати відповідні повноваження – повідомляється на офіційній сторінці Проєкту в Facebоok.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “Представник Проєкту USAID «Говерла» обговорив питання співпраці з Южненською ОТГ (відео, фото)

  1. Кров за кров смерть за смерть Вбиваймо побільше російських окупантів І наближай перемогу над стратегічним ворогом УКРАЇНИ Росіянами які сьогодні вбивають українців і привласнюють наші землі Геть москалів з УКРАЇНИ Ніякої торгівлі з Росією на віка Досить !!!!!!!

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.