Перейменування: депутати розглядають можливість поборотися за назву «Южне»

Городская хроника

Серед представників депутатського корпусу Южненської міськради обговорюється пропозиція надіслати на розгляд Національної комісії зі стандартів державної мови не лише варіант нової назви нашого міста, а й ініціювати можливість залишити нинішню – «Южне», надавши відповідні аргументи. Під час круглого столу на тему перейменування, який відбувся за участі депутатів та міського голови 1 листопада, міський обранець Максим Кушнір озвучив, посилаючись на законодавство, що назва нашого міста не підпадає під обов’язкове перейменування. Він вважає за доцільне, аби депутати запропонували два варіанти: «Южне» і «Південне». В разі, якщо перший Нацкомісія не прийме і надасть обґрунтуванням з яких причин, тоді вважає логічним просто перекласти теперішню назву на українську мову. Його позицію підтримала частина депутатів.

Максим Кушнір: «Закон забороняє використовувати символіку російської імперської політики. Сфера дії цього закону розповсюджується на назви міст в частині того, що вони не можуть бути названі на честь публічних осіб, пов’язаних з російською імперською політикою. Тут жодного слова немає про «Южне», «Сєвєродонецьк», «Южноукраїнськ». Це питання ми обговорювали в 2021 році, тоді з Києва від цієї комісії вже надходив лист про необхідність перейменування, тоді Лариса Шегида (на той час керуюча справами виконкому) озвучувала, що «Южне», як власна назва міста, не підпадає під сферу дії цього закону. На нашому місці, як депутатів, та місці міського голови я б скористався допомогою юридичного відділу міськради і написав би листа до Нацкомісії з поясненням, що наше місто не підпадає під перейменування. Якщо б у нас була назва наприклад «Ленінське», тоді так. Якщо настільки сильно назва нашого міста корить Нацкомісію, тоді максимум, що ми маємо запропонувати – це «Південне». Я знаю, що наша назва увійшла до переліку на перейменування, але також знаю, що потім деякі назви з нього були вилучені в результаті звернень громад. Я пропоную надати на розгляд в Київ варіант «Південне», який набрав найбільшу кількість голосів южненців, а також від ініціативної групи міськради назву «Южне», надавши відповідне обґрунтування. Якщо в столиці не приймуть варіант залишити теперішню назву, тоді вже хай буде «Південне».

Начальниця відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Вероніка Клімова вкотре нагадала, що назва «Южне» увійшла до переліку тих назв населених пунктів, які підлягають перейменуванню. Вона також озвучила, що органи місцевого самоврядування мають протягом шести місяців з моменту оприлюднення Нацкомісією цього переліку, провести голосування серед містян та винести на розгляд в Київ відповідну пропозицію:

«В законі говориться, що перейменування географічних об’єктів здійснюється в разі необхідності приведення їх назв у відповідність зі стандартами державної мови. Протягом місяця Нацкомісія опублікувала на своєму сайті перелік населених пунктів, які не відповідають стандартам державної мови і назва «Южне» туди увійшла. Органам місцевого самоврядування у шестимісячний термін з дня оприлюднення переліку назв, треба провести консультації з громадськістю та з подальшим урахуванням Нацкомісії винести на розгляд Верховної Ради свою пропозицію».

Южненський міський голова Володимир Новацький повідомив, що 9 листопада (четвер) планується провести позачергову сесію, на якій депутати розглянуть проект рішення щодо затвердження з трьох пропозицій нової назви міста («Південне», «Аненталь/Порт-Аненталь», «Оріяна») – одну, яку і буде надіслано на розгляд спочатку Національної комісії зі стандартів державної мови, а в подальшому – в Кабмін (якщо погодить Нацкомісія). Він також зазначив, що депутати мають право прийняти рішення, аби надіслати на розгляд в Київ і варіант «Южне».

Володимир Новацький: «Є Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». Згідно з ЗУ географічні об’єкти, які мають русифіковані назви, наприклад «Южне», «Сєвєродонецьк», «Южноукраїнськ» мають бути замінені. Якщо ми не приймемо ніякого рішення і не подамо до ВР наш варіант нової назви, то Рада самостійно прийме рішення. Для того, щоб вийти на ВР, повинна дати своє заключення Національна комісія зі стандартів державної мови. Коли ми розглядали це питання, були дискусії серед представників робочої групи з питань перейменування. Южненці подали більше сотні пропозицій, потім було відібрано 12 варіантів, які винесли на розгляд (голосування) жителям міста. Всього проголосувало 2 125 осіб. Робоча група прийняла рішення винести на розгляд сесії (депутатів) три варіанти, бо немає гарантії, що «Південне» пройде через Нацкомісію. В ці три пропозиції увійшли: «Південне», «Аненталь/Порт-Аненталь» і «Оріяна». Я особисто звертався в столицю, де мене запевнили, що «Південне» можна подати на розгляд, але в мене немає стовідсоткової впевненості, що цей варіант затвердять. Є рішення Кабміну, ним доручено тільки Нацкомісії зі стандартів держмови визначати перелік назв населених пунктів, які підлягають перейменуванню, назва «Южне» була внесена до цього списку. Ми не можемо на це впливати».

Нагадаємо, найбільшу кількість голосів в процесі громадського обговорення щодо перейменування міста, яке проходило у формі голосування, набрав варіант назви – «Південне» (77,8%). Голосування відбувалось очно з 12 по 15 жовтня (можна було прийти в ПК «Дружба» і підписатися за одну з 12 пропозицій нової назви міста), а також онлайн з 12 по 17 жовтня – на електронній платформі E-dem. Всього в голосуванні взяли участь 2 125 южненців.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

12 thoughts on “Перейменування: депутати розглядають можливість поборотися за назву «Южне»

  1. Пробуйте уважаемые, пробуйте. Новацкого не слушайте, он проявил себя в этой ситуации, как трус. Такой городской голова нам не нужен.

    1. Мне кажется, что Новацкий себя повел не только трусливо, но и подло.
      Анализируя то, как развивались события, напрашивается вывод, что весь этот “спектакль” с переименованием был разыгран по его команде, в угоду всякого рода “кременям” и “вятровичам”, т.е. тем, кто всеми способами хочет доказать необходимость своего нахождения в тылу, а не в окопах. На передовой, в наших окопах, очень много русскоязычных украинцев, действительно защищающих нашу родину, но всех этих “кременей” туда и палкой не загонишь даже “мову захищяти”, а не то, чтобы воевать!
      Любое переименование населенных пунктов неизбежно повлечет за собой денежные затраты на изготовление новых табличек, вывесок, бланков, печатей, на проведение ремонтно-строительных работ по удалению старых названий на всякого рода объектах и нанесению новых и т.д. и т.п.. В масштабах страны – это очень большие деньги. Во время войны, не логичнее ли было бы пустить их на нужды армии?
      Переименование населенных пунктов производится Верховной Радой, ТОЛЬКО ПОСЛЕ ОБРАЩЕНИЯ ОРГАНОВ МЕСТНОГО САМОУПРАВЛЕНИЯ, СОГЛАСОВАННЫХ С НАСЕЛЕНИЕМ этих населенных пунктов. И никто не имел права указывать нам, вносить ли название “Южне” в список, или не вносить! А вариант с “Пивденным”, как “спасение” от всякого рода “Аксинсков”, “милостиво разрешенный” в самый последний момент “определенными ребятами” , имел целью заработать себе дешёвую популярность. Вот такими ЛОХАМИ они всех нас считают.
      Предлагаю нашим депутатам, на очередной сессии, учитывая имевший место наглый обман во время проведения первого опроса, предложить провести повторный опрос, с включением варианта “Южне”. Уверен, что на этот раз, явка будет гораздо выше, а вариант старого названия будет в районе 75 – 80%. То, что участие в первом опросе приняли только 2 000 человек, говорит о том, что подавляющее большинство населения города вообще было против переименования.
      После поведения повторного опроса, обратится к Верховной Раде с предложением не менять название города, т.к., во время войны, оно не своевременно и не противоречит принятому закону о декоммунизации.
      А, по поводу всех “засветившихся” в этой истории – сделать выводы во время следующих выборов.

      1. Он делает так, как ему говорят иначе из свидетеля в уголовных делах он превратится в обвиняемого. Это общепринятая практика в этой стране.

  2. Тебе треба ізолювати від людей, бо ти точно хворий чи хвора на всю голову, якщо ображаєш країну і народ. В раші тобі місце, там таких люблять.

  3. А як це може бути ?
    В місті 20 000 виборців.
    Проголосувало 2 000.
    Це 10 % виборців , а не 77,8 %.
    А якщо б проголосували тільки 10 мешканців . З цих 10 вісім “за” Південне , щоб казали що 80% за Південне из 10 чоловік ?
    Маніпуляція.

  4. Это нужно было делать с самого начала, а не плодить “сущности” в виде комиссий, в которой, психическое здоровье некоторых членкынь вызывает вопросы.

  5. 77,8 % це десь 15 000 тисяч мешканців, які мають право голосу. Тоді можно б були казати , що 77,8 це більшість мешканців.

  6. В 90-х роках один п,яний КАЦАП на заводських зборах в Білярах крикнув з місця назву Ю Ж Н Є і ми сьогодні будемо слухати цього кацапа !!!!! Щоб він та згорів …у нашому українському місті Тому ніяких Южних Будемо переписувати назву містечка 100 разів поки не виберемо УКРАЇНСЬКУ НАЗВУ МІСТЕЧКА

    1. Галу ты курица тупая! Считать научись! Южному 45 лет было! А теперь отними 45 от 2023. Какой год получится?

  7. Вы идиоты, мылите нам глаза своими заседаниями, а хлеб в копейке между прочим уже 54 грн стоит, лекарства я вообще молчу,и так многое другое. Коммуналка и прочее.

  8. Всех пятикантропов бородатых, всех мордатых отправить в армию прямо из зала. Станут в один ряд одинаковых, не до бредятины этой будет.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.