Мобілізація і бронювання: в Южному пройшла нарада за участю керівників підприємств

Городская хроника

В Южненській міськраді 8 лютого відбулось засідання під головуванням заступника начальника Одеської районної військової адміністрації Олексія Мацулевича. На зустріч запросили керівників бюджетоутворюючих підприємств громади (зокрема порту “Южний”, АТ “ОПЗ”, ТОВ “Дельта Вілмар”) та комунальних. Також участь в нараді взяли представники міської влади і профільних управлінь. Обговорювались питання бюджету громади, економічної ситуації в умовах воєнного стану, а також щодо виконання заходів з мобілізації і оновлені правила бронювання працівників підприємств. Подібні наради вже відбулися в Овідіополі, Біляївці, Чорноморську.

Мобілізація і бронювання: в Южному пройшла нарада

Мобілізація і бронювання: в Южному пройшла нарада

Під час засідання начальниця фінансового управління РВА Олена Грищенко доповіла про підсумки виконання місцевих бюджетів громад Одеського району за 2022 рік та перспективи наповнення бюджетів у 2023 році. Заступниця міського голови-начальниця фінуправління Южненської міськради Людмила Паскаль в свою чергу прозвітувала про наповнення бюджету нашої громади в умовах воєнного стану, а начальниця управління економіки Наталя Гнеушева доповіла про економічний стан Южненської ОТГ.

Мобілізація і бронювання: в Южному пройшла нарада

Мобілізація і бронювання: в Южному пройшла нарада

Мобілізація і бронювання: в Южному пройшла нарада

Мобілізація і бронювання: в Южному пройшла нарада

Мобілізація і бронювання: в Южному пройшла нарада

Однією з основних тем наради стала мобілізація та її поточні завдання. Олексій Мацулевич надав роз’яснення щодо здійснення заходів з обліку, оповіщення, бронювання військовозобов’язаних. На засіданні прозвучало, що необхідно посилити взаємодію між центром комплектування (військоматом), органами місцевої влади, підприємствами. Він також повідомив, що в Україні стартувала національна кампанія «Гвардія наступу», під час якої набиратимуть військовослужбовців до штурмових підрозділів Національної гвардії, Держприкордонслужби та Нацполіції. Представники цих підрозділів почали працювати в опорних ЦНАПах. На основі наявних бригад будуть створюватися додаткові підрозділи. Вони будуть набиратися тільки з найбільш мотивованих патріотично налаштованих громадян, які виявлять бажання вступити до лав цих підрозділів. Крім того, для посилення обороноздатності буде проводитись набір добровольців до стрілецього батальйону, цим займатимуться центри комплектування і Одеська районна військова адміністрація. Це формування буде розміщуватись в Одесі. Кожен бажаючий стати на захист своєї Батьківщини, може вступити до лав ЗСУ, зокрема, такого стрілецього батальйону.

«Добровольці військових формувань будуть всім забезпечені, в тому числі зарплатою, соцпільгами. Також будуть проходити навчання протягом двох місяців, після чого можуть бути застосовані у заходах забезпечення територіальної цілісності нашої країни.

На великих підприємствах, де кількість робітників перевищує 50 осіб, мають бути в штаті спеціалісти, які ведуть мобілізаційний облік і виконують низку завдань під час мобілізації. Щодо органів місцевого самоврядування, також має бути такий працівник (в Южненській міськраді він є). Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування», владі делеговані повноваження статтею 36 щодо мобілізаційних заходів і відповідальна особа, яка їх проводить, має звітувати керівнику громади і вони несуть відповідальність за ці заходи. Останні запити, які ми надсилали в громади щодо надання даних стосовно виконаної роботи в цьому напрямку (оповіщення, взаємодії з центрами комплектування), ми збираємо для аналізу і прийняття відповідних рішень», – озвучив Олексій Мацулевич.

Мобілізація і бронювання: в Южному пройшла нарада

Мобілізація і бронювання: в Южному пройшла нарада

Мобілізація і бронювання: в Южному пройшла нарада

Мобілізація і бронювання: в Южному пройшла нарада

Мобілізація і бронювання: в Южному пройшла нарада

Мобілізація і бронювання: в Южному пройшла нарада

Заступник начальника Одеської РВА також дав роз’яснення щодо постанови Кабміну №76. Нагадаємо, 27 січня 2023 року уряд прийняв постанову щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, якою затверджено Порядок бронювання військовозобов’язаних.

Правила бронювання:

  • подаватися на бронювання співробітників можуть не лише державні структури та підприємства, що виробляють товари для ЗСУ або виконують “мобілізаційні завдання” (тобто так чи інакше працюють на підтримку сектору оборони), а й компанії, що отримали статус “критично важливих для економіки”
  • визначено конкретний відсоток працівників, яких можна бронювати – 50% від кількості військовозобовʼязаних, а не 40%, як раніше. Кабмін допускає і більш високий відсоток, але лише “у разі обґрунтованої потреби”. Важливе доповнення, якого не було раніше — топ-керівники підприємств чи держструктур підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності
  • зазначено конкретні терміни бронювання – шість місяців.
  • підприємства паливно-енергетичного комплексу не підпадають під обмеження кількості заброньованих осіб

Для віднесення до критично важливих підприємство має відповідати мінімум трьом із наступних критеріїв:

1) понад 1,5 млн євро податків, сплачених до державного і місцевих бюджетів протягом року, крім митних платежів;

2) понад 32 млн євро надходжень за минулий рік (крім кредитів і позик);

3) підприємство має стратегічне значення для економіки та безпеки держави (перелік таких об’єктів затверджено постановою Уряду від 4 березня 2015 р. № 83);

4) підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади (критерії встановлюються органами виконавчої влади, іншими державними органами);

5) відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

6) середня заробітна плата на підприємстві за останній календарний квартал – не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р.;

7) підприємство є резидентом Дія Сіті.

У випадку відповідності мінімум трьом із вказаних критеріїв підприємство має подати звернення до профільного органу, який приймає остаточне рішення та визначає підприємство критично важливим.

При цьому, бронюванню не підлягають військовозобов’язані працівники, які:

  • вже мають посвідчення про відстрочку від призову на час мобілізації та воєнний час з інших підстав;
  • мають дефіцитні військово-облікові спеціальності.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

6 thoughts on “Мобілізація і бронювання: в Южному пройшла нарада за участю керівників підприємств

    1. Ви їм забезпечили теплі місця і не контролюєте їх роботу.Хто вам лікар?До речі,де ваш зелений депутат ВР?

  1. А чого депутатів то не призивають. Сидять харі відгодовують, а звичайні люди мають йти

  2. Повин зал воєнооб’язаних,мабуть у всіх бронь,а хлопців по гаражах та базарах виловлюють

  3. Навіщо хлопці обирають тих кого пізніше ненавидять.Може варто було обирати гідних,а не абищо.Тоді й війни можна було уникнути і таких шалених втрат.Варто поважати свою ,а не чужу державу.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.