КП «Южтеплокомуненерго» змінило розмір абонплати для южненців

Городская хроника

В Южному розмір плати за абонентське обслуговування, яка за вимогою законодавства була введена КП “ЮТКЕ” в 2021 році, з 1 жовтня цього року буде змінено у зв’язку з інфляцією та підвищенням мінімальної зарплати. Інформацію про це оприлюднило комунальне підприємство теплових мереж на сайті міськради. Нагадаємо, що введення абонплати – це ініціатива не місцевої влади, цього потребує закон. Відповідно до ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 передбачено плату за абонентське обслуговування – це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги (в данному випадку «ЮТКЕ») за індивідуальним договором або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем. Так звана абонплата нараховується у фіксованому розмірі на один особовий рахунок (на 1 квартиру) незалежно від кількості її мешканців.

З 1 жовтня цього року розмір абонплати для мешканців будинків становитиме:

  • 28,41 грн (було з 2021 року: 23,86 грн)– розмір абонплати в місяць без обслуговування та заміни комерційних приладів обліку теплової енергії, з ПДВ;
  • 37,52 гривень (було з 2021 року: 29,52 грн) – розмір абонплати в місяць з обслуговуванням та заміною комерційних приладів обліку теплової енергії.

Витрати на абонентське обслуговування завжди були враховані в тарифах на теплову енергію, проте після змін у законодавстві ще в 2021 році їх виділили в окрему складову.

Абонплата – це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги (в даному випадку КП «ЮТКЕ») за індивідуальним договором або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії), що включає витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача), а також за виконання  інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та  поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води).

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

5 thoughts on “КП «Южтеплокомуненерго» змінило розмір абонплати для южненців

    1. тут нюанс, что абонплата не проходит через утверждение исполкома, согласно закону, так и на водоканале меняли размер абонплаты распоряжением директора.

  1. Завод не вилучає зарплату своїм робітникам, порт теж відправив 80% у відпустки своїх робітників. А ті що залишилися на зарплаті 2021р., чистому окладі. З чого платити, вам, пан Чугунников,
    ваші забаганки?

  2. Раньше абонплата входила в тариф за тепло, с 2021 года абонплату вывели в отдельную строку, а вычесть её из тарифа на тепло забыли. Получается платим ДВА раза. Спасибо нашим дупататам

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.