Южний виділить 3,5 млн гривень на тероборону, але ініціативу підтримали не всі депутати

Городская хроника

Южненська громада отримала листа від керівництва Одеського району з проханням фінансового допомогти підрозділам тероборони в рамках районної програми підтримки. Мова йде про виділення 3,5 млн гривень. Як пояснила під час засідання сесії заступниця міського голови-начальниця фінансового управління Людмила Паскаль, кожен бюджет має декілька способів реалізувати своє право в допомозі теробороні, як за рахунок місцевої програми (така в нашій громаді є), також і шляхом виділення субвенції на інші рівні бюджету, в даному випадку – направлення коштів в район, де допомога буде надаватись в рамках їхньої районної програми.

Питання грошового розміру допомоги, яку могла б надати Южненська громада Одеському району для тероборони – викликало дискусію. Не всі депутати були згодні з тим, аби виділити саме 3,5 млн гривен. Так, депутат від новоствореної нещодавно групи «За мир і незалежність» (в минулому представник партії «ОПЗЖ») Сергій Козак озвучив, що профільна комісія з питань бюджету, яку він очолює, рекомендує зменшити вказану суму до 500 тисяч гривень.

«Згідно листа, яке надійшло з Одеського району, нас просять виділити 3,5 млн гривень на програму тероборони, але у нас на сьогодні є южненська програма тероборони, де у нас закладено 8 млн гривень, з яких ми вже витратили близько 3 млн гривень. В даному випадку ми просто віддаємо в район кошти… В їхній програмі закладено на 2022 рік всього 3 млн гривень, де зазначається, що 1 млн – районний бюджет, 1 млн – Фонтанка, 300 тисяч гривень – Южний і ще дві громади дають 500 і 200 тисяч. Ми рекомендуємо все-таки виділили 500 тисяч гривень. Ми готові, якщо у військових є якась необхідність в закупці чого-небудь, допомогти, хай звертаються і ми через свою програму посприяємо це придбати. Ми на комісії відштовхувались від того, що в Одеському районі є три підрозділи тероборони, якщо не помиляюся. Так от, одному з них – ми (ред. – наша ОТГ) допомагаємо. Інші ОТГ не мають таких підрозділів, якими опікуються і тому не витрачають кошти на це, в той час, як ми витрачаємо на южненську тероборону і нас ще й просять допомогти Одеському району. Виходячи з того, що в нас є своя міська програма підтримки тероборони, ми готові дати грошей, але менше зазначеної суми», – озвучив Сергій Козак.

Людмила Паскаль звернула увагу присутніх, що дані, які озвучив Сергій Козак – це цифри станом на березень і назвала більш актуальні.

«Можу озвучити обсяг коштів, який запланували у себе інші громади (станом на 1 травня, можливо, були внесені зміни): Одеська – 51,6 млн гривень; Дальницька – 6,7 млн гривень; Авангардівська – 5,6 млн гривень; Усатівська – 4,5 млн гривень; Фонтанська – 2,8 млн гривень; Таїровська – 2,4 млн гривень, Ізмаїльська – 7 млн гривень», – Людмила Паскаль.

Після тривалого обговорення даного питання своє завершальне слово перед початком голосування взяв міський голова Володимир Новацький, закликавши депутатів підтримати прохання Одеського району і виділити необхідних 3,5 млн гривень з бюджету. Він також наголосив, що наразі бюджет нашої громади має фінансову спроможність допомогти військовим.

«Якщо раніше ми могли допомагати теробороні напряму, то зараз ми повинні погоджувати це з районною військовою адміністрацією, яка потім погоджує з обласною військовою адміністрацією, вже після цього до нас повертається цей лист з погодженнями і ми тільки тоді можемо допомагати навіть нашій місцевій теробороні, не кажучи про інші військові формування. Ми сьогодні говоримо про 2-3 млн гривень, але я хочу, щоб всі розуміли, що може настати такий час, що ми перерахуємо все до копійки, і 100 млн, і більше, і ніхто й питати в нас не буде. Тому я думаю, що сьогодні ці 3,5 млн гривень треба перерахувати на потреби ЗСУ, адже така можливість в нашому бюджеті є! Я, як керівник громади, знаю фінансову ситуацію в нашій ОТГ і хочу сказати, що ми маємо сьогодні можливість допомогти військовим, але рішення за депутатами», – озвучив Володимир Новацький.

Більшість южненських депутатів підтримала виділення 3,5 млн гривень (18 голосів «за»), утримались в голосуванні троє депутатів: Сергій Козак, Олександр Гречкін, Вадим Яблуновський.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

5 thoughts on “Южний виділить 3,5 млн гривень на тероборону, але ініціативу підтримали не всі депутати

    1. Ну на скільки я зрозуміла, були ті ,що “за” і ті, що “утрималися”, а це й є ті самі опзжшники, що на фото! Не здивована, все очікувано.

    1. Нікуди він не подівся, кожну сесію підключається дистанційно, через онлайн. Він же одесит, як війна почалась, сюди не приїздить

  1. Партия Регионов во всей красе ! Как говорил ослик Иа , душераздирающее зрелище … и так которую каденцию подряд! Любуйтесь, избиратели !

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.