До Дня міста музей Южного презентував експозицію «Дзеркало історії» (фото)

Городская хроника

До 45-річчя Южного міські заклади і установи підготували тематичні інсталяції. До флешмобу долучився і колектив музею. Працівники вирішили задіяти три дзеркала та більше сотні архівних фотографій з життя южненців. Як розповіла Yuzhny.info директорка музею Тетяна Єрошенко-Афанасьєва, на фото – події в період з 1978 року (рік заснування міста) по 2023-й. Тут і перше весілля южненських молодят; підготовка до відкриття першої школи; перші вчителі та медичні працівники міста; моменти з будівництва символу Южного – «Якоря», що при в’їзді; дискотека біля будинку по проспекту Миру, 17-А в далеких 70-х; відкриття пошти в новому приміщені по проспекту Григорівського Десанту; виписка першого немовляти, яке народилося в пологовому відділенні лікарні; зустріч добровольців з міським головою, які прийшли до будівлі міськради, аби ініціювати на початку повномасштабної війни створення в Южному тероборони: діяльність наших волонтерів; збір води южненцями для жителів Миколаївщини і багато-багато інших моментів з життя Южного за ці 45 років.

«Коли нам всім, закладам культури, запропонували взяти учать в такому флешмобі, ми були трохи напружені, бо в нас в колективі немає ні дизайнерів, ні художників. Нам було сказано, що треба виготовити цифри «45», ми поміркували і вирішили, що наша перевага в тому, що добре знаємо історію міста, маємо відповідну базу експонатів, зокрема це фото, які ми і задіяли. В нас вийшло так, що ми не самі цифри виклали з чогось, а навпаки, наклеїли фотографії таким чином, що залишили вільне місце для “45-ки”. Ми використали близько сотні фотографій. Суть в тому, що кожен може побачити себе в такому дзеркалі історії», – розповіла Тетяна Єрошенко-Афанасьєва.

Нагадаємо, що 20 вересня тематичну інсталяцію презентував і колектив Палацу культури «Дружба». Над творчою складовою фотозони працювали завідувачка художньої майстерні ПК «Дружба» Катерина Ігнатьєва та художниця Альвіна Рябкова. Робота тривала близько двох тижнів. Основний задум полягає в тому, аби показати через цей артоб’єкт внесок Палацу культури в життя міста, а він – величезний, адже саме ПК вже більше 30 років є серцем культурного життя Южного. Артоб’єкт представляє собою дві цифри, виконані з дерево-стружкових плит – 45. Ни них зображені ноти та скрипковий ключ. Фон інсталяції блискучий, аби створити атмосферу святкового дійства. Для цього також встановлено прожектори, аби підсили цей ефект. Художники вирішили не використовувати яскраві кольори, а віддали перевагу однотонності. Зі слів Катерини Ігнатьєвої, був задум, аби ця інсталяція була динамічною і “рухалася”, тому задіяли вентилятори, завдяки яким підвісні конструкції обертаються навколо.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.