До 45-річчя Южного в ПК відкрили тематичну інсталяцію (фото)

Городская хроника

У фоє Палацу культури «Дружба» 20 вересня напередодні Дня міста (відзначається в останню суботу місяця) презентували інсталяцію під назвою «45». Саме стільки років виповниться цьогоріч Южному. На інформаційній дошці, що встановлена поряд з артоб’єктом, можна прочитати вислів Вільяма Шекспіра: «Весь світ театр, а люди в ньому актори». Далі повний текст, вказаний на дошці:

«Нашому рідному місту 45! Палац культури «Дружба» 35 років є невід’ємною частиною святкового та повсякденного життя містян. Життя споконвіку чорне і біле: на контрасті, як інь та ян, як шахова дошка, як «зебра», чорно-білі фотографії, світло і тінь. Але тільки від особистої призми кожного залежить, які кольори домінуватимуть – світлі чи темні. І чи буде у нашому всесвіті лунати музика, вирувати танок та чутися спів».

Над творчою складовою фотозони працювали завідувачка художньої майстерні ПК «Дружба» Катерина Ігнатьєва та художниця Альвіна Рябкова. Робота тривала близько двох тижнів. Як розповіла Yuzhny.info Катерина Ігнатьєва, основний задум полягає в тому, аби показати через цю інсталяцію внесок Палацу культури в життя міста, а він – величезний, адже саме ПК вже більше 30 років є серцем культурного життя Южного, всі найважливіші урочисті заходи проходять саме тут, декілька десятиліть тому в паркетній залі реєстрували шлюб закохані южненські молодята, відзначали ювілеї найбільші містоутворючі підприємства, в концертній залі проходила безліч церемоній, конкурсів, премій. В цьому культурному закладі маленькі южненці вперше починали свій творчий шлях: вчилися співати, танцювати, грати на музичних інструментах, дебютували на головній сцені міста. Щороку на базі ПК проводиться близько 200 заходів і навіть у надскладний період для нашої країни та міста, у воєнний час, серце цього культурного закладу ні на мить не зупинялося і продовжує битися.

Артоб’єкт представляє собою дві цифри, виконані з дерево-стружкових плит – 45. Ни них зображені ноти та скрипковий ключ. Фон інсталяції блискучий, аби створити атмосферу святкового дійства. Для цього також встановлено прожектори, аби підсили цей ефект. Художники вирішили не використовувати яскраві кольори, а віддали перевагу однотонності. Зі слів Катерини Ігнатьєвої, був задум, аби ця інсталяція була динамічною і “рухалася”, тому задіяли вентилятори, завдяки яким підвісні конструкції обертаються навколо.

Нагадаємо, що святкові заходи з нагоди Дня міста відбуватимуться з 23 по 30 вересня. В цілях безпеки ми не вказуємо час та місце їх проведення, про це южненці можуть дізнатися в Палаці культури «Дружба» чи в міськраді.

 • майстерка в художній галереї під назвою «Місто мого дитинства»;
 • змагання з волейболу серед юнаків та дівчат;
 • виставка в електронному форматі в ПК «Дружба» під назвою «Календар по-южненськи. 45-річчя в обличчях»;
 • відеопривітання від ПК в Facebook;
 • флешмоб (ювілейна інсталяція «45» від колективів підприємств, установ, закладів освіти та всіх бажаючих долучитися);
 • урочисте підняття прапора, церемонія нагородження южненців грамотами;
 • змагання з настільного тенісу;
 • змагання з шахів;
 • змагання з веслування на байдарках і каное серед дітей;
 • змагання з пауерліфтингу;
 • благодійний ярмарок до Дня міста;
 • виставка унікальних експонатів з життя міста «Історія по-южненськи»;
 • розважально-пізнавальна гра під назвою «Місто щасливого дитинства»;
 • концерт «З Днем народження!».

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.