ВАКС призначив до розгляду справу Одеського припортового заводу

Украина

Вищий антикорупційний суд призначив до розгляду справу за обвинуваченням колишнього першого заступника директора Одеського припортового заводу Миколи Щурікова та тимчасового виконувача обов’язків генерального директора АТ «Укртрансгаз» Сергія Переломи у розтраті понад 205 млн гривень. Таке рішення 28 липня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Призначити судовий розгляд у кримінальному провадженні № 42015160000000338 від 4 червня 2015 року за обвинуваченням (Сергія Переломи – ред.) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України, та (Миколи Щурікова – ред.) (щодо якого здійснюється спеціальне судове провадження) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України, у приміщенні Вищого антикорупційного суду», – йдеться в рішенні.

Також судді відмовили прокурору Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) про заочний арешт Щурікова, а стороні захисту в низці клопотань про тимчасовий доступ до документів.

Як відомо, суд оголосив Щурікова в міжнародний розшук, а пізніше вирішив його заочно судити. За версією обвинувачення, у період з травня по грудень 2015 року Щуріков та Перелома організували схему з виведення коштів шляхом закупівлі за завищеними цінами природного газу, видобутого ПАТ «Укрнафта», для потреб Одеського припортового заводу.

Корупційна складова цієї схеми полягала у наступному: ПАТ «Укрнафта», найбільша нафто- і газодобувна компанія України з часткою державної власності 50% +1 акція, не маючи ліцензії на продаж природного газу, здійснює реалізацію блакитного палива через посередників за договорами про спільну діяльність. За сприяння Переломи та Щурікова у травні 2015 року постачальником газу, видобутого «Укрнафтою» для потреб ОПЗ, стала одна із фірм-посередників, а саме ТОВ «Енергоальянс». Згідно висновків економічної експертизи, попри чисельні конкурентні пропозиції від інших постачальників, закупівля газу через ТОВ «Енергоальянс» здійснювалася за цінами, вищими за середньоринкові.

Загальна сума закупівель за договорами з ТОВ «Енергоальянс» у травні-грудні 2015 року перевищує 4 млрд гривень. При цьому встановлена сума збитків, завданих державі внаслідок незаконних оборудок, складає понад 205 млн гривень.

Нагадаємо, НАБУ завершило розслідування справи ОПЗ. Наприкінці 2016 року САП скерувала до суду обвинувальний акт стосовно Щурікова та Переломи. За три роки суд так і не виніс вирок у справі, а 29 жовтня 2019 року її розгляд перенесли до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) за підсудністю.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.