В Україні хочуть запровадити акциз на солодкі газовані напої

Украина

Ціни на солодкі газовані напої в Україні можуть зрости. Нардепи планують запровадити на них акцизний податок. Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради. У ВР зареєстровано два законопроєкти: № 9032-1 и № 9033-1. Перший – вносить зміни до Податкового кодексу. На мінеральні та газовані води з додаванням цукру та інших підсолоджувачів, ароматичних речовин встановлюється ставка податку у розмірі 0,1 євро (4 грн) на один літр напою. Другий – визначає, що 50% виручених коштів спрямовуються на реалізацію програм профілактики та лікування захворювань, які виникають від регулярного вживання солодких газованих напоїв. Ще 50% буде спрямовано на програму дитячого харчування в школах.

Головна мета законопроєктів – зменшити кількість українців, які регулярно вживають солодкі газовані напої. Відповідно менше наших громадян захворіють на діабет чи захворювання кишково-шлункового тракту. А також спрямувати кошти від нового податку на лікування таких захворювань. За попередніми розрахунками, за рахунок акцизного податку на солодкі газовані напої планується додатково залучити 6 млрд грн, які підуть на лікування захворювань та здорове харчування у школі.

«Ми пропонуємо встановити акцизний збір у розмірі 0,1 євро на літр такого напою. Наприклад, у Бельгії він складає 0,53 євро, у Польщі – 0,19 євро. Тобто, це мінімальний розмір акцизу. Це невеликі гроші, якщо брати за одну пляшку, але колосальна сума для бюджету НСЗУ та реформи здорового шкільного харчування», — зазначив Михайло Радуцький.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

3 thoughts on “В Україні хочуть запровадити акциз на солодкі газовані напої

  1. Якщо грощi не великi, то в державi, коли запрацюють заводи , пiдприемства , порти то будут до бюджету великi налоги доходили, а держава фiнансувати харчування лiкування тощо. Навiщо Цей акциз?

  2. А когда акциз на воздух введут? А то непорядок, дышут понимаете ли бесплатно!

  3. А акциз на алкоголь и сигареты идет на здравоохранение или дорожный сбор исключительно на содержание дорог? Да нет все как обычно сборы идут на латание дыр в бюджете, например на поддержку вечно убыточного пенсионного фонда. По факту хотят ввести еще один налог, под благим предлогом, но сути это не меняет-обдирание и без того нищего населения.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.